• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

gigabit

  1. Глупав

    Gigabit сетирање

    Имам Gigabit Router , Motherboard која подржува Gigabit net, како и Network Storage исто кој подржува Gigabit. Прашањето ми е следно : На кој начин да искористам Gigabit можности ? Претпоставувам дека е некое сетирање во Windows 10 бидејќи LAN портата не свети зелено што е знак дека би се...
На врв Дно