• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

games

 1. The Geek Boy

  Paynet терминали. Дали сеуште постојат?

  Епа, како што кажува насловот дали постојат уште терминалите на Paynet, и дали ги има во тинексот кај Раде Кончар? Знам 2017 - та, 2018 - та купував преку paynet за steam и се си беше океј, е сега знаеше некој пат да не ми дава, ама сепак се си беше океј. Последна пат кога отидов во 2018 - та...
 2. Flapjack

  Giveaway на игри

  Здраво друштво, Прошлава година имав собрано мал стокпајл од игрици што не ми требаат или веке ги имам па мислев дека можеби на некој од вас би му се погодиле. Не се трипл-А игрици ама има по нешто за секого мислам. Сите игри се во форма на steam codes. Giveaway-от ке биде по принцип first...
 3. edin.ademovic

  Проценка Playstation 4 1TB slim + многу игри (1 џојстик)

  Здраво, барам проценка на Playstation 4 1TB slim (прв газда), со еден џојстик и следните игри: Во hard-copy: Fifa 17 (стара е знам, нема никаква вредност) Spider-Man Resident Evil 7 GTA V Call Of Duty: Infinite Warfare Uncharted 4: A Thief's End Uncharted: The Collection Uncharted: The Lost...
 4. Three Cats Games

  Мои игри

  Здраво дечки, Ја отворив темата со цел да Ви ги претставам моите мобилни игри. Изработени се комплетно од мене, код и графика. Моментално се објавени на Google Play за Android, а во иднина најверојатно ќе одат и на Apple Store за iOS. Еве линкови и кратко за нив: Mathstones - поголема...
На врв Дно