1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Мои игри

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од Three Cats Games, 6 oктомври 2018.

Тагови:
 1. Three Cats Games

  Three Cats Games
  Gaining Experience

  3
  75
  6 oктомври 2018
  Здраво дечки,

  Ја отворив темата со цел да Ви ги претставам моите мобилни игри. Изработени се комплетно од мене, код и графика. Моментално се објавени на Google Play за Android, а во иднина најверојатно ќе одат и на Apple Store за iOS.

  Еве линкови и кратко за нив:

  [​IMG]
  Mathstones - поголема математичка пазл игра со приказна за еден папагал кој се изгубил длабоко во џунглата и го бара патот до дома. Покрај главната логика за играње со бројките има и бонус игри.
  https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.com.threecatsgames.mathstones
  За Mathstones на Behance има прикажан дизајн и концепт арт на карактерите: Behance

  [​IMG]
  Four Sheep - аркадна игра за спојување на овците со овошјата и зеленчуците. Има глобален leaderboard.
  https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.com.threecatsgames.foursheep

  [​IMG]
  Ufo - аркадна игра за спојување на боите на ufo-то со бојата на светлината на куќите. Има глобал leaderboard.
  https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.com.threecatsgames.ufo

  [​IMG]
  Clouds - аркадна игра за спојување на бојата на круговите со бојата на облаците. Има глобален leaderboard.
  https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.com.threecatsgames.clouds

  [​IMG]
  Shape - аркадна игра за погодување на облиците еден во друг.
  https://play.google.com/store/apps/details?id=air.air.com.threecatsgames.shape

  Игрите се прилично нови и се надевам дека ќе Ви се допаднат. Пробајте ги, поиграјте ги и секако не би било лошо позитивно да ги рејтувате на Google Play :)
  Однапред Ви благодарам!
   
  На NikacXMKD, The GameMAster94, stefan_v и уште 64 други им се допаѓа ова.
 2. Pulse

  Pulse
  Practice makes perfect

  1,236
  1,206
  26 oктомври 2014
  Машко
  Full Stack Web Developer
  Секоја чест!
  Прво што приметувам на "нови" игри е дизајнот. 10/10
  Сега ме намами да инсталирам мему на компјутер за да ги пробам!
  Очекувам да се појават и на App Store.

  edit
  Ме интересира колку време ти одзима една ваква игра, одприлика од до, со дизајн код итн итн и кој програм/енџин го имаш користено за кодот?
   
 3. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,366
  2,131
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Браво! Симињам све :)
   
 4. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,129
  4,494
  21 Јануари 2009
  Брату ја едно ќе ти кажам, земи аплицирај во некоја посериозна фирма or something, вака сам да тераш ништо...
  Тоа концепт артот колку е добро дизајнирано, ќе свршев за малку.
   
  На Sharlovski и Krkac им се допаѓа ова.
 5. angeld

  angeld
  Gaining Experience

  121
  111
  2 Декември 2013
  Машко
  Браво брат! Талент голем!
  Се сложувам со Avid, само напред.
   
 6. ljupce

  ljupce
  Gaining Experience

  113
  80
  8 ноември 2011
  Машко
  WOW одличен арт дизајн со оглед дека претпоставувам таргет ти се деца, добро осмислени динамики за играње. Навистина профи. Големо БРАВО! Подршка за понатаму, поголем желба од тоа да станеш новиот "TalkingTom" не ми текнува...
   
 7. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  909
  851
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Само икончината кога ги видов мислев дека се работи за апликации со 1м симнувања.

  Супер ти се игрите, вложи пари во маркетинг, имат иднина за тебе :D

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
  На Krkac му/ѝ се допаѓа ова.
 8. G4M3R

  G4M3R
  Gaining Experience

  413
  305
  26 Јуни 2012
  Машко
  Ги симнав сите игри, стакло се! Баш личат на премиум платени игри. Само продолжи напред!
   
 9. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,707
  2,809
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 10. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  1,960
  3,206
  7 ноември 2014
  Машко
  Точното мислење на темава треба да ти биде: Брат, доаѓај во GG да направиме муабет и да ги промовираме.
   
  На Balanar, ekonomist, farkizz и уште 15 други им се допаѓа ова.
 11. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,593
  2,892
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  +1 и од мене за предлогов :)
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 12. zmija

  zmija
  Gaining Experience

  331
  192
  26 Мај 2007
  NoLifer
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,434
  1,791
  10 Септември 2007
  Машко
  WOW - никогаш не би рекол дека овие игри се направени од еден човек.

  Да сум на твое место, би вложил многу во маркетинг. Многу!

  Поддршка, само напред!
   
 14. Three Cats Games

  Three Cats Games
  Gaining Experience

  3
  75
  6 oктомври 2018
  @Pulse
  Фала ти :)
  За време.. хм, зависи од играта. Сите се работени различно. Најмногу време се правеше Mathstones околу 9 месеци, а останатите пример откако ќе се одлучи идејата околу месец дена отприлика.
  Игрите се Adobe AIR во позадина :)

  Фала Ви дечки на сите за позитивните коментари, инсталациите и рејтинзите, многу ми значат :)
  Доколку би ги споделиле со друштво, исто би ми било од корист да се рашират, повеќе да ги дознаат.
  Се надевам и јас на рилиз за iOS во блиска иднина :)
   
  На NikacXMKD, omegaRED, Викса и уште 5 други им се допаѓа ова.
 15. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  361
  452
  13 Јуни 2012
  Машко
  Да ти пријавам дека на андроид 9.0 работи само Four Sheep, на другите добивам само црн екран кој трае 1 секунда.

  Four Sheep одлична, поштувам што игриве не бараат пермисии никакви. Ти посакувам долга кариера во бизнисов со игри :)

  Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk
   
  farkizz, Sharlovski и на mviktors им се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  8,368
  7,991
  24 Јуни 2009
  Машко
  LoL :)
  Simo was here

  @Three Cats Games
  Моја препорака, ако Three Cats Game ти е оригинално име тогаш заштитити си го на време како трговска марка.
  Со среќа понатаму. :)
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Three Cats Games

  Three Cats Games
  Gaining Experience

  3
  75
  6 oктомври 2018
  Фала за забелешката. Four Sheep е најнова и со најново Android SDK, затоа изгледа работи на понов Android.
  Треба да ги апдејтирам и останатите така :)
   
 18. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,017
  858
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ме интересира колку време ќе постои темава.
   
 19. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  540
  539
  9 Декември 2015
  Машко
  Зошто?
   
 20. GreenRoot

  GreenRoot
  On your way to fame

  909
  851
  1 oктомври 2011
  Графички дизај
  Ваљда зошто на некои членови им е дозволена промоција а на некои не.

  Sent from my LG-H830 using Tapatalk
   
 21. Ragnar

  Ragnar
  On your way to fame

  540
  539
  9 Декември 2015
  Машко
  Има логика.
   
 22. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,707
  2,809
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Има логика ама па мене ми е симпатично ова...
  Енивеј, не можам да стапам во контакт со дечково, некој од вас да не знае нешто за него?
   
 23. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,504
  3,492
  1 Септември 2011
  Машко
  Кој ви забранил промоција на вашите игри?Форумов е баш за тоа наменет,да покажеме што и како сме направиле сите членови.Отворете си тема и покажете го вашето знаење,па да научиме и ние нешто останатите членови што врска немаме,од правње игри,програми,музика,и итн.
   
  Three Cats Games, Arabian и на skullmonkey им се допаѓа ова.
 24. Ninjaa

  Ninjaa
  Intern

  55
  26
  3 Декември 2017
  Машко
  Nice!

  Супер ти се игрите!
   
Слични теми
 1. filipp
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,959
 2. filipc.
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  1,154
 3. marto
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  607
 4. toshex
  Одговори:
  33
  Прегледи:
  2,125
Вчитување...

Сподели

Вчитување...