Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

дрон

 1. Продавам 5" FPV дрон со многу дополнителна опрема (нова и користена)

  Продавам 5" FPV дрон со многу дополнителна опрема (нова и користена)

  Продавам 5" FPV дрон со многу дополнителна опрема (нова и користена). Дронот е погоден за почетници кои кога ќе посакаат можат да го преработат во попрофи варијанта. КОРИСТЕНИ: • 5" дрон со карбонски фрејм, камера, Eachine TX805 трансмитер, SPRacingF3 контролер и брашлес мотори. Аналог. •...
 2. Продавам дрон DJI Tello

  Продавам дрон DJI Tello

  Продавам одлично сочуван половен дрон DJI Tello, многу малку летан. Следува со целосно пакување кутија, пропелери за замена и алатче за нив, една батерија, документација и локална писмена гаранција до 10.2023 Цена: 5000 денари Локација: Карпош - Скопје Карго на ваш ризик и трошок.
 3. D

  Специјален 1337 Giveaway!

  Слушајќи го вашиот фидбек (линк) после првиот 1337 giveaway, се решивме да ве послушаме и да организираме специјален 1337 Giveaway во кој ќе доделиме... BUT... ...овој специјален giveaway ќе се активира во оној момент кога на IT.mk ќе има 200 премиум членови (basic + 1337). За транспарентен...
 4. BlackOuttheWoRlD

  Добар дрон за видеа(предлог)

  Здраво другари Дајте некој предлог за дрон со камера Буџет околку 6-7к. Немам искуство со дрон како се управувa? дали може некој да објасни првиот пат на управувањето на дронот,бидејќи незнам како се управува. Камерата ќе биде актион пд 3к,дронот да може за сите камери да се стават на дронот...
 5. darko_989

  Искуства со DJI Mavic Air

  Дечки, дали има некој искуство со DJI Mavic Air. Еден кинески ми избега на прво летање, а моментално користам DJI Ryze Tello и сум презадоволен. Сакам да купам Mavic Air, па ако има некој што користи ме интересира: Каков е сигналот во урбана средина( дека користи wifi конекција ) Искуства со...
 6. GokeMKD

  Сервис за дронови?

  Здраво, имам едно прашање во врска со сервис за дронови во македонија. Дали некој знае каде може да го однесам да се поправи?
На врв Дно