Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
skullmonkey

Продадено Продавам 5" FPV дрон со многу дополнителна опрема (нова и користена)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
950 €
Истекува

Опис

Продавам 5" FPV дрон со многу дополнителна опрема (нова и користена).
Дронот е погоден за почетници кои кога ќе посакаат можат да го преработат во попрофи варијанта.

КОРИСТЕНИ:
• 5" дрон со карбонски фрејм, камера, Eachine TX805 трансмитер, SPRacingF3 контролер и брашлес мотори. Аналог.
• Eachine FPV VR Googles со вграден снимач. Со него оди и 8GB microSD катричка за снимање.
• Eachine ROTG01 PRO Reciver за поврзување на камерата со мобилен телефон.
• Две R-Line 1800mah 4S 120C FPV Lipo батерии со XT60 конектор (Возени се помалку од 10 пати)
• Radiomaster Zorro контролер со ELRS Starter сет. Доаѓа со 2 х RP1 ExpressLRS 2.4ghz Nano, 1 х RP2 ExpressLRS 2.4ghz Nano ресивери и две оригинални батерии. Летан со дронот околу 10 пати и многу кратко на симулатор.

НОВИ, не користени:
• Контролер RUSHFPV RUSH BLADE V2 Stack F722 Analog FC Extreme 60A 128K BLHELI32 4in1 ESC
• Foxeer T-REX Mini 1500TVL камера
• 2 х CP2102 USB 2.0 to UART конвертори
• 2 х 1-8S Lipo/Li-ion/Fe тестер на батерии
• Два клучеви (tools) за одвртување на рандом шрафови на дронот
• Два neck straps. Едниот оригинал Radimaster, другиот Futaba.
• 300 пластични Hex спејсери за плочките
• 100 сунгер падови за под дронот
• Алуминиумски спејсери со должини (mm): 5, 8, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 37, 40, 50 , 60. Од сите по 10, црна боја.
• Жици со конектори машки и женски за конектирање на плочките

• Кондензатори:
  • 1х Panasonic 35V 1000uF LOW ESR
  • 1х Panasonic 35V 680uF LOW ESR
  • 2х Panasonic 35V 2200uF LOW ESR

• 3х Black XT60 Lipo Pigtail со имплементиран 35V 1000uF кондензатор
• 3х Black XT60 Lipo Pigtail со имплементиран 35V 680uF кондензатор

• Ранец Fishbone за носење на опремата.

!!! Со сево ова давам на поклон и мало дронче со brushed мотори и FC на него спремно за летање.

Цена на се комплет: 950 евра.
  • Ми се допаѓа
Реакции: xenon

Информации

Автор
skullmonkey
Поднесена
Последна промена
Прегледи
495

Повеќе огласи од skullmonkey

На врв Дно