Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

ddos

 1. ContentBot

  Што е DDoS напад?

  Последнава недела, IT.mk, како и други македонски популарни сајтови и системи (засега јавно се произнесоа од KlikniJadi.mk) се соочуваат со DDoS напади. Со цел појаснување на овој сајбер напад на пошироката јавност, како и споделување на нашето искуство со митигација на DDoS нападот – го...
 2. D

  DDoS напад

  Како што е веќе познато според објавите на социјалните медиуми (=AZWJf9Eu2Lz4rPl1qPGF80LJavNCmUT55q4QCPA7k1qkYUzZNT80GOdQAYnBzBjosS-5RfLrFUDk5FhBTcDUQwPh6ZiGTLHbUlzV6FdEehLDoTiK75gfkfvtcHPUDAJ6nNjzF9kBs6jqRg1cmlQIpC9rbahrIfB-BjuFmIdpEVZJmEdhN1vuhckNcE95M_IUbMk&tn=%2CO%2CP-R']FB и TW), цел ден...
На врв Дно