• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од Spawny

 1. Spawny

  Wireless charger за телефон

  Купувам безжичен полнач за телефон.
 2. Spawny

  Продадено Radeon RX550

  ПРОДАДЕНА
 3. Spawny

  Google Pixel 4a

  Zdravo, kupuvam nov Google Pixel 4a telefon.
 4. Spawny

  Продадено Radeon RX550

  О.К. мислам дека е безбедно да се каже 3000 МКД продажна цена.
 5. Spawny

  Продадено Radeon RX550

  A така, сум заборавил најважното. Saphire Pulse e modelot
 6. Spawny

  Продадено Radeon RX550

  Здраво, Сакам да продадам Radeon RX550 па би замолил за проценка. Гаранција нема но можам да дадам еден месец од мене. Користена за CS и Premier Pro. Се продава бидејќи сакам да се подновам за Cyberpunk 2077.
 7. Spawny

  Nintendo Switch

  Zdravo, baram Nintendo Switch nov/star po mozhnost so homebrew. Do 20.000 MKD Mozna zamena so PS4 Pro so 1TB SSD i Nidec fan
 8. Spawny

  Продадено GoPro 8 Pro bundle

 9. Spawny

  Продадено GoPro 8 Pro bundle

  Може без SD картицата за поефтино, но за останатото (батерии, страп и трипод) сакам да го продадам комплет bundle како што е на линкот.
 10. Spawny

  Продадено GoPro 8 Pro bundle

  Здраво, сакам да продадам GoPro 8 Pro bundle купен од Анхоч во Фебруари годинава со цел продукциски снимања, но поради COVID 19 сите снимања се откажани до крајот на годинава. Камерата не е користена, отпакувана е да ги подесам модовите на снимање, а имам и ставено и заштитни лепенки за...
 11. Spawny

  MyBook 1140 Western Digital 2TB USB 3.0

  Здраво, Продавам MyBook 1140 Western Digital 2TB USB 3.0 екстерен хард диск. Користен е во домашни услови за бекап. Се продава бидејќи долго време не го користам, а имам веќе и други уреди за бекап. Цена: 5000 MKD Гаранција: 1 месец
 12. Spawny

  Радио Трансмитер за радио-управувачки модели Taranis Q X7

  Здраво, Продавам нов Taranis Q X7 2.4GHz 16CH Mode 2 трансмитер, одличен за почетници и обука на симулатори. Има разни ресивери за секакви модели како на пример авиони, мултиротори, колички, бродови итн. За било какво инфо пишете во приватна порака. Цена: 5000 МКД
 13. Spawny

  Synology DiskStation DS214se

  Цена без HDD: 5000 MKD Цена со HDD: 6000 MKD
 14. Spawny

  Synology DiskStation DS214se

  Здраво, Продавам Synology DiskStation DS214se со два хард диска WD Blue 500gb во raid. Уредот е купен од Synology Skopje, користен е во домашни услови и е со истечена гаранција. Уредот е малку користен и работи како нов. Цена: 7000 МКД Гаранција: 1 месец
 15. Spawny

  Купувам х2 PS3 Eye camera

  Здраво, Ми требаат две PS3 Eye камери.
На врв Дно