• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од SagEofD6Paths

 1. SagEofD6Paths

  Туториал - Како да ги префрлиш сите работи од phone memory во sd (За рутирани)

  Извинете за ова не го приметив не работи на stock ромови само на custom data++/a2sd
 2. SagEofD6Paths

  Туториал - Како да ги префрлиш сите работи од phone memory во sd (За рутирани)

  1.Симнете некој Терминал на пример: кликнете тука! 2.Вметнете го следново : su a2sd install 3.Ако ви побара да го преместите и cacheto селектирајте Yes и одете на чекор 6. Ако не ви побара идете на чекор 4. 4. Рестартирајте го мобилниот и идете на следниот чекор 5. Вметнете го...
На врв Дно