• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Туториал - Како да ги префрлиш сите работи од phone memory во sd (За рутирани)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

SagEofD6Paths

Intern
14 октомври 2012
2
1
1.Симнете некој Терминал на пример: кликнете тука!

2.Вметнете го следново :


su
a2sd install


3.Ако ви побара да го преместите и cacheto селектирајте Yes и одете на чекор 6. Ако не ви побара идете на чекор 4.


4. Рестартирајте го мобилниот и идете на следниот чекор


5. Вметнете го следново:


su
a2sd cachesd


6. Рестартирајте го телефонот уште еднаш и готови сте!
(Се разбира овој рестарт ќе трае подолго)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,276
28,574
kalco.ru
Доколку не е твое авторско дело извор обавезно, во спротивно ќе мора да биде избишана темата.
 

tomi

Guru
16 април 2007
9,832
9,003
Скопје
Истиот ник се користи и на тој форум така да најверојатно се работи за истиот член затоа не ја избришав темата
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
^ Андроид телефончиња.

Инаку под поимот се , што подразбираш?
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,333
2,713
Samsun Galaxy ACE, rootiran na stok ROM 2.3.6, ne raboti.

a2sd not found.

Znaci treba da se dopisat i dodatni raboti, ko treba da se simnat ili dodatni pojasnuvanja.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,805
Мислења
850,823
Членови
29,489
Најнов член
cadi1
На врв Дно