1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од rippermkd

 1. 40
  Доделено: 18 Јануари 2020

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 2. 25
  Доделено: 15 Јануари 2019

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 3. 30
  Доделено: 24 ноември 2018

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 4. 10
  Доделено: 8 Јули 2017

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 5. 20
  Доделено: 6 Март 2017

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 6. 10
  Доделено: 29 Јануари 2017

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 7. 10
  Доделено: 18 Јули 2016

  Facebook

  Поврзи го твоето корисничко име со Facebook.

 8. 10
  Доделено: 17 Јули 2016

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 9. 5
  Доделено: 6 Март 2016

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 10. 5
  Доделено: 11 Јануари 2016

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот