1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од Oktar

 1. 50
  Доделено: 22 oктомври 2017

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 2. 200
  Доделено: 14 Септември 2016

  Sensei

  Постирај 2000 мислења.

 3. 15
  Доделено: 6 Јуни 2016

  Проверен Огласувач

  Ви честимаме, Вие сте наградени со трофеј Проверен Огласувач.

 4. 137
  Доделено: 2 oктомври 2015

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4

 5. 1000
  Доделено: 21 Септември 2015

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења

 6. 100
  Доделено: 19 Март 2015

  Зависник

  Постирај 1000 мислења.

 7. 50
  Доделено: 20 oктомври 2014

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 8. 10
  Доделено: 23 Септември 2014

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 9. 25
  Доделено: 21 Август 2014

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 10. 40
  Доделено: 11 Август 2014

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 11. 30
  Доделено: 20 Јуни 2014

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 12. 10
  Доделено: 6 Јуни 2014

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 13. 20
  Доделено: 18 Април 2014

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 14. 10
  Доделено: 3 Февруари 2014

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 15. 5
  Доделено: 20 Декември 2013

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 16. 5
  Доделено: 19 Декември 2013

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот