• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Неодамнешна содржина од mnikolce

 1. mnikolce

  Sennheiser PC 3 Chat

  Во форумот за градежници барај некој Ратко, ако продава тогаш тој е Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 2. mnikolce

  Цепки од огласи

  Истото го пиши вторпат :) дека темата е таква - цепки сфаќаш :) Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 3. mnikolce

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  А и ID верзијата на глобал стабилен најверојатно има call recording :) Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 4. mnikolce

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Беше, ама не е повеќе изгледа :( Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 5. mnikolce

  Лаптоп 13"-14" i5 2nd/3rd gen

  Купувам пак, 11", 13", 14" да брка работа со исправна батерија, од 2010-наваму, со win7, буџет 3-4000 илјади денари. Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 6. mnikolce

  USB to Sata+ide 2.5, 3.5" адаптер

  SSD- се користеше на лаптоп еден месец, го извадив од лаптоп и го поврзав на gembird enclosure-от само да видам дали има некој податок што ми треба пред да го ставам во друг лаптоп за инсталација на windows... од тој момент натаму постана неиницијализирано, на лаптопите каде го монтирав пишува...
 7. mnikolce

  USB to Sata+ide 2.5, 3.5" адаптер

  Немој gembird! Во моја тема, заклучив дека два диска, еден хдд еден ссд ми ги расипа gembird enclosure Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 8. mnikolce

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  Најверојатно во рековери со wipe all data ќе се вклучи :( Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 9. mnikolce

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  На денешно време 95% од шаоми производите, ако не и 99.9% смартфони се користат со заклучен бутлоадер и ромот што ви е даден како таков, после секој поголем апдејт андроид 10 на 11 или миуи 12 на 12.5 и слично пожелно е да се направи фактори ресет. Често за проблем се јавува и исполнета меморија...
 10. mnikolce

  Лаптоп 13"-14" i5 2nd/3rd gen

  Купено. Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 11. mnikolce

  Mi - паметни телефони (Xiaomi) генерална дискусија

  "да се има интернет на нешто" Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 12. mnikolce

  Dell e6430 бара HDD password на бутирање

  Денес пробав со win7 a ssd дискот поврзан на плоча, но не можев да ја вклучам Adata ssd toolbox, крашуваше. Утре ќе пробам на win10 system, дали ќе го прочита во самата програма и дали ќе направи secure erase Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 13. mnikolce

  Dell e6430 бара HDD password на бутирање

  ?
 14. mnikolce

  Dell e6430 бара HDD password на бутирање

  Update на ситуација, испадна дека не е виновен лаптопот, ssd-то и hdd-то кои бараат пасворд, беа употребувани на gembird hdd enclosure, hdd повеќе пати, а ssd само еднаш или два пати беше вклучено. Сега двата диска не можам да ги иницијализирам, двата се неупотребливи, ми останува да пробам со...
 15. mnikolce

  Мобилари во Македонија - искуства и мислења

  Обично се отворени, лоша среќа не си ги начекал таму, ако треба еве има секаде мобилни телефони од нив, имам и јас ако сакаш во по да ти дадам контакт. Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
На врв Дно