1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Трофеи освоени од Gaston

 1. 137
  Доделено: 4 Јануари 2020

  1337

  П0571р4ј 1337 м15л3њ4

 2. 1000
  Доделено: 29 Мај 2018

  Ѕвезда

  2000 Допаднати мислења

 3. 100
  Доделено: 17 Јуни 2017

  Зависник

  Постирај 1000 мислења.

 4. 50
  Доделено: 8 Февруари 2016

  5 Години со нас

  Вие сте член на овој форум цели 5 години. Никогаш не се откажувајте!

 5. 50
  Доделено: 11 Декември 2015

  Активен гик

  Постирај 500 мислења.

 6. 10
  Доделено: 31 Мај 2015

  Мобилна верзија

  Читај го форумот со темата за мобилни уреди.

 7. 25
  Доделено: 2 Јануари 2015

  Гик

  Постирај 250 мислења.

 8. 40
  Доделено: 31 Декември 2014

  Допаднати 200 мислења

  Твоите мислења се допаднати 200 пати.

 9. 30
  Доделено: 31 oктомври 2014

  Допаднати 100 мислења

  Твоите мислења се допаднати 100 пати.

 10. 10
  Доделено: 1 Јануари 2013

  Среќен роденден!

  Трофеј доделен за секој роденден на членовите.

 11. 20
  Доделено: 22 Декември 2012

  Допаднати 50 мислења

  Твоите мислења се допаднати 50 пати.

 12. 10
  Доделено: 5 ноември 2012

  Wax on, wax off

  Постирај 100 мислења.

 13. 10
  Доделено: 29 oктомври 2012

  Допаднати 25 мислења

  Твоите мислења се допаднати 25 пати.

 14. 5
  Доделено: 19 Јануари 2012

  Допаднато мислење

  На некого му се допаѓа едно од твоите мислења.

 15. 5
  Доделено: 3 Декември 2011

  Прво мислење

  Постирај едно мислење на форумот