• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Неодамнешна содржина од ?????

 1. ?

  Diplomska tema za Intel ili AMD

  Fala za linkovite a za komentarot od i za toa WTF nema da komentiram nisto, mislam .... nema potreba da vleguvam vo nepotreba diskusija so tebe sto sakam
 2. ?

  Diplomska tema za Intel ili AMD

  Dali nekoj ima nekoja seminarska ili uste podobro diplomska za nekoj procesot na Intel ili AMD? Ili da mi ka\e kade mo\am da najdam matrijal od nekade 40tina strani za nekoj Intelov ili AMD procesor.Makedonski znam deka nema da najdam ( ako ima uste podobro ke bidi) ako ne na angliski vi...
 3. ?

  Ekspertski sistem - Exsys CORVID

  :zbunet3: Neznam bas dali prasajnevo e za vo ovaa kategorija izvinete ako e zasetano kaj sto ne mu e mesto. Dali nekoj od vas znae kade mozam da najdam nekoj gotov ekspertski sistem za samo da go srabotam vo Exsys CORVID, a nema da se bunam ako e i celosno gotov :) Vi blagodaram
 4. ?

  Samsung GT S8000 Jet

  Fala za stranata Samo jas nemozam da go najdam Adobe Flash Player od kade da go sibnam ili seute nemaat za ovaj tel?
 5. ?

  Samsung GT S8000 Jet

  Да надополнам и јас во врска со тачовите :) Пред да го имам Самсунгот имав прилика да ја користам нокиата 5800,кога ја користев незе мисев дека има многу добар тач, но од кога го зедов Самсунгов (највероватно поради тоа што се навикнав на него) одма се гледа разлика,иако можеби станува збор...
 6. ?

  Samsung GT S8000 Jet

  Osven S8000 ne sum imala prilika da vidam drug samsung na tach, na ovaj e mnogu dobar,Mozebi na prethodnite bil los ama od ovaj telefon sum stvarno zadovolen,vo celost (oki bez baterijata :) ) I mene me dvoumese toa sto e samsung koga go kupuvavm poznavajki gi prethodnite no ovaj e stvarno super
 7. ?

  Samsung GT S8000 Jet

  Nekoja druga strana osven taa? Ovde ima mnogu malce a i ne se bas ........... Nekoj drug sto go ima kako e zadovolen od nego i kako se snajduva so softver?
 8. ?

  Samsung GT S8000 Jet

  Za OS neznam sto da mislam dali ima ili ne, na nekoi strani pisuva deka ima Samsung OS a nekade voopsto ne go sponuva toa,isto i za toa dali e smart phone. Se nadevam deka nekoj sto go koristi istiov telefon ima nejdeno aplikacii za nego, ili mozebi ako nekoj znajs kade moze da se najde.
 9. ?

  Samsung GT S8000 Jet

  Kako ste zadovolni od ovaj telefon, kade moze da se najde nekoj interesen Softver, Jas go imam nekade mesec dena i nemozam bas da najdam nekoi interesni programcijna za nego. A sto se odnesuva do telefonot e odlicen ako ne se smeta slabata baterija (na 2 dena go polnam), a ekranot i kamerata...
 10. ?

  Внимание Facebook Virus

  Не немам ништо инсталирано таква работа ни тулбар ни ништо слично, а од време на време отвора нов таб во мозила само со реклами. Пробав да скенирам со две антивирусни(McAfee i Comodo) ништно не најдува.
 11. ?

  Внимание Facebook Virus

  Hellp me plis Zakaciv nekoj virus na Facebook, ama neznam kako Vo Browser-ot nad plavata linija mi se pojavuvaat reklami. Dali virusov e zakacen od facebook (samo na taa strana mi se javuvaat reklami) ili nemora da znaci i kako da go otstranam. Pomagajte
 12. ?

  Како да препознаам

  Највероватно се работи за изместување на времето затоа што јас го преинсталирав PC,a не сеќавам дали ја наместив точно датата. Фала
 13. ?

  Како да препознаам

  Da da fuUuUzZzZy баш на таква ситуација мислев и сега го пробав тоа Command Prompt ( Start --> Run --> Cmd ) и внеs systeminfo,и на два PC ми ја покажува истата дата,а едниот од нив е преинсталиран минатата недела,а во Original Install Date покажува дека е некој датум од 2005 :S
 14. ?

  Како да препознаам

  Не се работи за мој PC,и прашањето ми беше дали постои нешто по што јас можам да препознаам друг PC дали е преинсталиран или е вратен во некоја претходна состојба со Acronis или било кој друг програм.
 15. ?

  Како да препознаам

  Незнам баш дали прашањево е за во оваа категорија, но сепак. Сакам да знам како да препознаам дали системот е преинсталиран или е вратен од restore point?
На врв Дно