1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Туторијал Водич при купување на Android TV Box

Дискусија во форумот 'Електроника - гаџети, електронски компоненти' започната од DrMTR, 2 Јуни 2018.

 1. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,285
  836
  12 Април 2013
  Машко
  Реално не вреди за парите, брз е данлиското фака од секаде, мене ми е само за коди, плекс и за иптв.
  Мана од кај да почнам :D
  Хбо го нема
  Усб портовите ги направиле толку блиску што ако имаш од оние усбиња навнаттре што се собираат, нема шанси 2 да уштекаш
  кога е на off вентилаторот цело време врти, мислев ке се изгаси скроз на мирување
  гледав филм преку усб да беше филмот дугачок 3 саата мислев ке се залепи усб на шилдот,кога го уштекав толку беше жешко што комотно јајца можеш да пржиш.
  Сигурно има и други мани ама не сум тестирал ништо пошто ме мрзи.
   
  На SaleSk му/ѝ се допаѓа ова.
 2. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  Баш ме разочара ја мислев дека е rule-them-all Андроид бокс.

  Ако намислиш да го продаваш пиши ми.
   
 3. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,285
  836
  12 Април 2013
  Машко
  еве уште еден звер земав денес

  mibox.jpg
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,327
  724
  9 Мај 2012
  Машко
 5. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,167
  20 Април 2007
  Машко
  Сподели некои импресии одкако ке си поиграш со него...
  Јас сум презадоволен од Ми боксот, но искрено се напнав со постојаното заебавање со кодито...И го баталив, ете така ми стои со прашина и го користам еднаш во 2 месеца.
   
  На Pane-G му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ragnar

  Ragnar
  Practice makes perfect

  1,000
  1,082
  9 Декември 2015
  Машко
  Mi Box S – Mi Store
   
  На Pane-G и 123456 им се допаѓа ова.
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,285
  836
  12 Април 2013
  Машко
  Лета, не е брз како шилдот, ама далеку подобар од другиве боксови што се, данлиското ми е приоритет фака од секаде.
  што проблем имаш со коди јас само Еходус имам со реал дебрид, секој ден го користам никаков проблем до сеа
   
 8. Pane-G

  Pane-G
  On your way to fame

  1,327
  724
  9 Мај 2012
  Машко
  И јас истото што имам Mi Box и го баталив ,а сега го имам Apple TV ама не е тоа тоа


  Sent from my iPhone 8 Plus using Tapatalk
   
 9. SaleSk

  SaleSk
  Arzt

  4,601
  5,167
  20 Април 2007
  Машко
  Јас Коди-то го користам, уствари го користев за гледање по некој филм. Добро работеше и после почна да ме дрнда. И секоја недела требаше да се прави некој апдејт, да се ставаат нови сервери и 300 други глупости. И тоа ми беше толку многу напорно да се откажав. Губам по два саата во неделата за Коди. Побрзо ке симнам на торент филм него да се замарам со тоа.
  Ако евентуално има некоја друга алтернатива би ја пробал.
  Инаку Ми боксот многу ретко го користам, за музика и слично, и искрено се помалку имам желба да губам време со заебанции и подесувања и такви замарања.
   
  На mkd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  310
  71
  14 Август 2009
  Да не сака некој од вас да продаде ми бокс ако не го користите?
   
  На amanito му/ѝ се допаѓа ова.
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,285
  836
  12 Април 2013
  Машко
  јас не се секавам кога последен пат да сум имал проблем со коди, и тоа се решава , максимум 5мин, кај мене на 2 бокса секојдневно се користи коди и еходус.
   
 12. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Јас го чекам новиот од али. Ако не ти се брза ќе те контактирам после празниците. X96 1/8gb.
   
 13. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,285
  836
  12 Април 2013
  Машко
  де линк прати?
   
 14. nikola_bb

  nikola_bb
  Gaining Experience

  310
  71
  14 Август 2009
  Imam drug box, konkretno za mi box prasuvam.

  Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
   
 15. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,285
  836
  12 Април 2013
  Машко
  имаш во хи сторе 6000 новата верзија 4с
   
 16. stefano

  stefano
  Gaining Experience

  171
  232
  8 Декември 2016
  Ја исчитав темава и одприлика знам шо би се почастил за нова година (912 процесор, 3GB рам минимум, 32GB меморија). Првиот избор беше Tanix tx9 pro но после неколку ревјуа на нет и јутуб некако се премислив и одлучив да потрошам некое евро плус за:
  Mecool m8s pro L или
  Beelink gt1 ultimate
  Би сакал да чујам мислење од некој со искуство со брендовиве или конкретно моделите. А и дали да го вратам Tanix_от во изборот?
   
 17. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,508
  6,569
  27 Март 2014
  Батали го Beekink. Имаат зезнат софтвер и нема Android TV софтвер. Mecool е доста подобар избор. Tanix имаат некоја копија на Android TV ама не е сертафицирана од Гугл и нема да можеш да гледаш 4K на Јутуб и Нетфликс аоо користиш.
   
  На stefano му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  H96 Max v2, одлилен избор сум направил, тестиран лично од мене, вчера цел ден. Одлична изработка, не грее на hevc видеа по 60 гиги. Wi-Fi сигналот е малку слаб, но маргинално во споредба со мобилен телефон. На крај краева, за 40 евра сум и те како задоволен.
   
 19. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  516
  7 Март 2014
  Машко
 20. smole

  smole
  Unstoppable

  3,268
  3,788
  18 Април 2007
  4 поста над тебе.
   
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 21. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  516
  7 Март 2014
  Машко
  Нереална е ценава за боксов... 6k наспрема 4к на aliexpress... што е многу многу е.
   
 22. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Не ме сфаќај погрешно, но ве молам да престанете со тие споредби. Ако ти ја даночат и царинат пратката од алиекспрес, ќе ти излезе 7 бона, па ќе ги ругате царинарниците и државата.

  На кој како му одговара, извинете за офтопик.
   
  На The-spiki и despotovikj им се допаѓа ова.
 23. despotovikj

  despotovikj
  On your way to fame

  1,057
  516
  7 Март 2014
  Машко
  Во право си, не размислив за ова, али општо зборам има премногу разлика во цената и за тие работи за кој да речеме нема да подлежат на царина.
   
 24. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  Избегавајте Xiaomi Box било кој модел. Преполни се багови, пола од работите што ги рекламираат не работат или не поддржуваат. Нит Dolby/DTS работи, нит 4к како што треба. Има милион теми на редит и на коди форумот кај што ги ругаат, чувајте си парите. Типот од xiaomi.eu доживеа нервен слом и го избриша форумот за боксов после сите драми и глупости. Ете го моето седи во фиока, го заменив со амазон 4к стикови.
   
  На olikomerc му/ѝ се допаѓа ова.
 25. dekomote

  dekomote
  On your way to fame

  367
  617
  11 ноември 2014
  Машко
  Програмист
  А најдобро разглобување на тв боксови има на коди форумот. Дечкото што ја почнал темата е фрик, го следам веќе некоја година, има испитано мнооогу ствари. Препорачано четиво START HERE - Pick the Right Kodi Box (updated Nov. 2018)
   
  На amanito и smole им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...