1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

VIP/Blizoo блокирани портови

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од dzikso, 25 Јули 2017.

1. Oktar

Oktar
    Guru

3,324
    9,668
    23 oктомври 2012
    Машко
    Ја би ти рекол да му кажеш на дечкото, оца нема врска ни со вип ни со балансер ни со бекап

На yasho и krema им се допаѓа ова.
  2. krema

krema
    Professor

9,098
    8,831
    24 Јуни 2009
    Машко
    хаха :)
    Малку ми направи конфузија, ама ај, нема везе :)

На yasho му/ѝ се допаѓа ова.
  3. HocusPocus

HocusPocus
    On your way to fame

959
    566
    3 Јули 2007
    Ако де, ако споредиш со телеком адсл пакетот само интернет и телефон и брзина до 4 мбпс и се останато, башка што имаш мобилност кај сакаш да го приклучиш. Не ти го препорачувам тебе, општо зборам дека е интересен со тоа што се нуди. Немаат сите потреба од неограничен интернет. Пред се за тие што живеат во рурални средини кај што нема никаква инфраструктура пакетот е идеален.

На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
  4. krema

krema
    Professor

9,098
    8,831
    24 Јуни 2009
    Машко
    Ако му врши ова работа на @Pane24 тогаш се сложувам со тебе:)

На Pane24 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Pane24

Pane24
    Unstoppable

4,222
    3,209
    31 oктомври 2012
    Машко
    Копач на етериум
    50гб дури и премногу се. Брзината е 4г и одлична . НЕ сум приметил досеа некои си проблеми со паѓање на интернетот или кочење. 5 месеца го имам и никогаш не ми бил надминат.

kirev, krema и на Oktar им се допаѓа ова.
  6. kirev

kirev
    Unstoppable

5,337
    3,730
    31 Мај 2010
    Машко
    ICT ветеран
    Така бе Пане, да не те мислиме цел форум дали си уште на модем... Аирлија нека е.

На Pane24 и Oktar им се допаѓа ова.
  7. Enquito

Enquito
    On your way to fame

994
    606
    8 Август 2017
    Машко
    Како бе доста се брат? Тоа ти се помалку од 2ГБ на ден, видеата на Јутуб во 360п ли ги гледаш? ГоТ не ли ти оде во Фулл Хд, еден ХД филм да симнеш и ти ојдеа 2ГБ. Ако немаш АренаСпорт и да си пуштеш фудбал во вторник, Барса да си гледаш преку АцеСтреам ќе ти отидат неколку гига, срамота е во 2017 година да ги броеш гигабајтите.

8. Oktar

Oktar
    Guru

3,324
    9,668
    23 oктомври 2012
    Машко
    Пане живее во Мариово и пред ова сурфаше на дајл ап. Патем луѓето имаат и живот, знаеш она што се дешава надвор, искачаат се дружат, пијат пифце пред коперација... понудата е топ!

На goran_oh, borcep, Pane24 и уште 2 други им се допаѓа ова.
  9. psyside

psyside
    Rising Star

25,095
    25,392
    4 Септември 2008
    Кај мене се среди, хехехе сигурно до рутерот било, еве сега рандом му текна на рутерот да "не лагира"

На krema му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Pane24

Pane24
    Unstoppable

4,222
    3,209
    31 oктомври 2012
    Машко
    Копач на етериум
    Претходно бев преку wifi hotspot на компјутер. 10гб нет ми беа премалце а плаќав премногу за обичен корисник на ONE мрежата односно 4гб нет за 299 денари нз точно како беше али тука некаде е , знам само дека над 1500 денари месечно фрлав за кредити. гледав видеа на јутуб на резолуција послаба и од 360п , играв кантер 1.6 колку толку и фб. Моментално 50гб не ми биле мн надминати ниту ке успеам да ги надминам , филмови по 2 пати дневно гледам онлајн и пак е доволно. Задоволен сум и со овоа. Патем у мојот крај нема ни дајл уп , ни фиксен интернет на фиксна линија ниту пак у близина од 50км некој рутер за нет . Единствена опција претходно беше сателитскиот интернет али тој беше со астрономски цени . Сум пробал со секакви варијанти : Kanopy антена , модем од вип за домашен интернет и све али бадијала е . Овоа е премија за мене што конечно по толку време пуштија некој 4г модем со 50гб нет . Поголемиот дел од денот сум на раб или со дружба со другари и затоа може така ти се чине чудно што не ми е надминат :D

krema, Enquito и на Oktar им се допаѓа ова.
  11. Cika

Cika
    V.I.P

2,384
    935
    8 Декември 2009
    Јас па прашав другар што работи во ВИП, и ми кажа дека да ти дадат јавна ИП немале овластување они, морало фирма да имаш. Сеа не знам како на некои од овде им доделиле, ама потврдувам дека се уште НЕ Е можно ние обичните смртници да имаме отворени портови.

Сподели

Вчитување...