1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Вадам пари од Пејпал (Paypal)

Дискусија во форумот 'Е-Бизнис' започната од efto, 3 Февруари 2019.

Тагови:
 1. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  201
  44
  18 Јануари 2019
  Машко
  ок друже
   
 2. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Ова можеш и сам?!
  Единствено конверзијата може да стане незгодна, зависи што валута сакаш да пратиш.
   
 3. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  201
  44
  18 Јануари 2019
  Машко
  Не верувам неможам да ставам преку банка во македонија за пајпал,бидејќи нема ни да можеда се пратат со македонски пајпал,само бугарски или пак канадски пајпал или др.
   
 4. Oliver!

  Oliver!
  Гостин

  Има некакво ограничување - сакаш поголема сума да е?
  ПејПал го врзуваш со број на картица, при праќањето пари само влечеш од неа и се конвертираат во друга валута... единствено не знам за големината на сумите, дали со стандардна сметка можеш поголеми суми...
   
 5. Garfield'

  Garfield'
  Intern

  201
  44
  18 Јануари 2019
  Машко
  Па ете тука е проблемот јас несум го верфирал бидејќи е од друга држава пајпалот,да може преку банка подобро би било во мк за пајпал.
   
 6. igork

  igork
  Intern

  43
  9
  1 Март 2010
  kako mislis besplatna e provizijata za SAD, ako nasiot paypal e americki togas e bespaltno?
   
 7. efto

  efto
  Gaining Experience

  278
  230
  19 Април 2007
  @igork Ако твојот пејпал е од САД и префрлиш средства на мојот пејпал што исто така е од САД, самиот Пејпал нема да ти наплати провизија за префрлањето. Ако се префрла на САД пејпал од ЕУ или од други земји, Пејпал зема своја провизија.
  Мојата провизија е 6% на средствата што легнуваат на сметка, откако Пејпал ќе ја одбие својата провизија.
   
 8. efto

  efto
  Gaining Experience

  278
  230
  19 Април 2007
  Брза трансакција со @Pavle12345678, се надевам ќе соработуваме и понатака.
   
  На Transporter444 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. efto

  efto
  Gaining Experience

  278
  230
  19 Април 2007
  Солидна соработка со два нови члена - @biskoja и @Magnivia.
   
  На Magnivia му/ѝ се допаѓа ова.
 10. igork

  igork
  Intern

  43
  9
  1 Март 2010
  mojot paypal e slovenski so tutunska, dali mozam da pravam withdraw i dali mozam da zgolemam limit
   
 11. efto

  efto
  Gaining Experience

  278
  230
  19 Април 2007
 12. efto

  efto
  Gaining Experience

  278
  230
  19 Април 2007
  Со @Oliver! брза трансакција со муабет и пијачка, се надевам дека беше според очекувањата.
   
  На Goran27 и borcep им се допаѓа ова.
 13. efto

  efto
  Gaining Experience

  278
  230
  19 Април 2007
  На неутрален терен во Охрид се најдовме со @UnderMyRules , кај одмор па и бизнис тераме :)
   
  На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  892
  1,070
  9 Јуни 2011
  Машко
  Не дека сме “конкуренција“ па ти го пишам ова, ама обично на тој што му имаш завршено работа треба да те пофали, а не ти него :)
   
  На StefAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 15. efto

  efto
  Gaining Experience

  278
  230
  19 Април 2007
  Зошто јас не би смеел да го пофалам членот со кој сум имал соработка? Земи пример од Ebay, и купувачот и продавачот оставаат оценки за другиот. Дури и на форумов сум го сретнал тоа многу пати.
  Во претходните постови на оваа тема ќе најдеш и мои и пофалби од членовите.
   
  На Fatal1ty_ и Goran27 им се допаѓа ова.
 16. efto

  efto
  Gaining Experience

  278
  230
  19 Април 2007
  Еве да пофалам уште еден член, @pavlestyle . Не се видовме, ама по телефон договоривме префрлање на трансакциска.
   
  На pavlestyle и Goran27 им се допаѓа ова.
 17. Viziano

  Viziano
  Intern

  22
  17
  9 Јули 2014
  Машко
  Брза и успешна трансакција ;)
   
  На Goran27 и efto им се допаѓа ова.
 18. efto

  efto
  Gaining Experience

  278
  230
  19 Април 2007
  Пофалба до членот, за сите детали многу брзо се разбравме, успешна реализација.
  Овој пат средивме преку трансакциска, ама се надевам дека ќе имаме прилика и лично да се видиме.
   
  На Goran27 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. aleksnako

  aleksnako
  Gaining Experience

  139
  70
  10 oктомври 2012
  Машко
  Директор на фотографија
  средена е првата трансакција без проблеми, тераме понатаму
   
  На efto и Goran27 им се допаѓа ова.
 20. efto

  efto
  Gaining Experience

  278
  230
  19 Април 2007
  Опасна Багра е @aleksnako :)
  Одлично разбирање и комуникација, топ дечко, исплатата средена како што треба - брзо, без непотребни одолговлекувања.
   
  На aleksnako му/ѝ се допаѓа ова.
 21. efto

  efto
  Gaining Experience

  278
  230
  19 Април 2007
  Се намалува цената на пазарот :)
  Трансакции над $400.00 со провизија од 5%.
  Трансакции под $400.00 со провизија од 6% (минимум $10).
  Исплатата е во истиот момент кога ги префрлувате средствата, не се чека ниту еден ден.
   
  olikomerc, DrMTR, Goran27 и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...