1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел станува мобилен оператор во 2018

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од bxxxn, 30 Јануари 2018.

 1. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,347
  876
  8 Декември 2009
  Грешка мислеш.
   
  На The-spiki и barneymk им се допаѓа ова.
 2. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,056
  4,206
  4 ноември 2013
  Машко
  Фазлиновичу, пишувај по разбирливо, ти се молам.

  (sorry за офтопик)
   
  На bakigvg му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  339
  171
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Абе викам џабе ни се волкави брзини, само побрзо ке го потрошат интеренето од 10 гига.
  И така сеуште нема опција за проверка..
  20mp се доволни. Дакле шта није јасно.
   
 4. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  970
  590
  8 Август 2017
  Машко
  А ако имаш пакет од 1500МКД?
   
 5. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  339
  171
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Ама ако имаш? Ако и само ако!
  Тешко дека уште од старт некој ке бира 1500.
   
 6. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  992
  1,031
  6 Декември 2016
  Машко
  Како тоа сурфаш на интернетО преку камерата?
   
  Скоти, smole и на TheSchumann им се допаѓа ова.
 7. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,488
  3,385
  11 Декември 2008
  Машко
  Фала богу ќе си имаат нормални брзини, кога мрежата им е преку телеком, а они имаат одлична покриеност секаде.
   
 8. sezer

  sezer
  Intern

  13
  2
  1 Февруари 2019
  Машко
  ti blagodaram prijatele...se ubavo samo nemaat aplikacija seuste za proverka na internet i minutite,sekoj ne e na 500 ili 1500 den pretplata..eve jas zedov tarifata 300 i sakam da kontroliram minutite i internetot ali nema kade
   
 9. sezer

  sezer
  Intern

  13
  2
  1 Февруари 2019
  Машко
  se javiv na korisnicki centar i rekoa deka na komjuter moze da se proveri,no se najaviv sepak ne pokazuva nisto za potrosenite minuti i internet..a za aplikacijata rabotele i ke bilo naskoro...
   
 10. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,809
  6,363
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Друже логикава тие као ќе јадам 5 ќебапи поспоро и ќе се најадам како 10-ка да сум изел.
   
  На Necromancer, Astraion, The-spiki и уште 3 други им се допаѓа ова.
 11. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  339
  171
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Епа кога јадеш поспоро побрзо ке се заситеш бе ајнштајне.
   
 12. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,483
  4,262
  23 Јуни 2015
  Машко
  Количината е таа, нема врска бавно или брзо. Таа е логиката.

  Вебстрана што е 5mb ќе биде 5mb без разлика на брзината со која се отвара.
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Avtorot sakase da kaze deka mnogu ke surfa ;)
  Posto brzinata e pogolema i ke trosi povekje internet
  Inaku kako zadovolni nezadovolni....
  Moj vpecatok e deka generalno pozitivno reagirate na Telekabel, m?

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
  На goran_oh и Rukfash им се допаѓа ова.
 14. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,347
  876
  8 Декември 2009
  Ќе замолам некој од модераторите да ги отсртрани мислењава погоре, не им личи на некои членови да се расправаат со тролови од трет ешалон.
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 15. TheSchumann

  TheSchumann
  Gaining Experience

  71
  93
  27 Јануари 2017
  Машко
  Брзината на нетот е одлична. Се убив од зборење овие неколку часа, одличен квалитет има повикот. Така да ко за први неколку часа е пријатно изненадување.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  Astraion, Rukfash и на kotorce им се допаѓа ова.
 16. mkiptv

  mkiptv
  Gaining Experience

  362
  167
  28 ноември 2014
  Машко
  Една недела на телекабел. Екстра!
   
  На Rukfash и kotorce им се допаѓа ова.
 17. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  339
  171
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Задоволен и од нет и од квалитет на разговорите. Додуша не ни очекував полошо да биде.
   
  На kotorce му/ѝ се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  8,737
  8,472
  24 Јуни 2009
  Машко
  Абе исто е ко да си на Т-мобиле.
   
  olikomerc, SiPy` и на kotorce им се допаѓа ова.
 19. alexandar11

  alexandar11
  Gaining Experience

  327
  170
  11 Јануари 2010
  Пред малку разговарав со број на Телекабел и на почеток се слушаше убаво, а после ептен слабо и како од дупка. Кај сите е вака?
   
 20. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Ja sum na Telekabel i se ubiv od zborenje... nikoj mi se nema pozaleno deka ne me slusa


  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 21. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  185
  107
  25 Февруари 2017
  Машко
  Вееќе 2ор ден ми е како користам, а поприлично денес доста и нет и повици користев. Немам проблеми околу ова засега. Доколку има, ќе споделам. Исто и за нетот, цело време си имаше 4G, немам забелешки ни околу ова.

  Единствен минус им е што нема Call Hold (или има ама проблем со конфигурациите имаат).
   
  Последна промена: 5 Февруари 2019
 22. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  185
  107
  25 Февруари 2017
  Машко
  Засега 2 Step само со Microsoft не им работи, Google и Twitter функционираат, се испраќаат пораки. Ми кажаа дека се известени и дека се работи на случајот за да профункционираат сите како што треба, па останува да видиме.

  Доколку некој го интересира за некој сервис нека каже, доколку сум во можност ќе проверам дополнително.
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 23. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  185
  107
  25 Февруари 2017
  Машко
  2 Step Verification од денеска и за Microsoft функционира без никакви проблеми и доцнења. :) Се надевам ќе останат сериозни и ќе работат на забелешките од корисниците и понатаму. :)
   
  Последна промена: 7 Февруари 2019
  На pestislav, Astraion, bxxxn и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. sezer

  sezer
  Intern

  13
  2
  1 Февруари 2019
  Машко
  fala za informacijata prijatele
   
 25. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Na portiran broj se ti raboti ili na 074 si

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...