1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Телекабел станува мобилен оператор во 2018

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од bxxxn, 30 Јануари 2018.

 1. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,602
  4,537
  23 Јуни 2015
  Машко
  Твојот телефон има Dual VoLTE што е поретко кај телефоните. Работи на двете СИМ картици.
   
 2. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  178
  72
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  И кај мене е така.
   
 3. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  A be jak telefon imam ja
  Dzvonev i od dvata broja so mobile data vklucen i ne zabelezav nekoja razlika... vednas se povrza, signalot cist...
  Volte mi e aktiviran na Telekabel, a so Vip preku 3G dzvonev nemam 4G tamu
   
 4. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Malku guglav za ova i promenata pri povik od 4G vo H+ e poradi toa sto povikot se odviva preku 3G/2G mreza a ne preku 4G mrezata, sto znaci deka nema Volte
  Izvinete za dupli post
   
  Psycore, smole, TexasUS и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. staycalm

  staycalm
  Intern

  17
  5
  3 Декември 2013
  Знае некој со сигурност дали има нешто камати доколку некој месец не платиш?
  Пошо 3ти е јас уште немам отидено да платам за овој месец, се надевам нема да ми бараат после камати нешто пенали а у.
   
 6. krema

  krema
  Professor

  9,839
  9,521
  24 Јуни 2009
  Машко
  Плаќаш припејд за еден месец, ако не надополниш следниот месец ваљда ќе те исклучат.
   
 7. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Pristignuva smetka na domasna adresa koja treba da se plati do 15 tekovniot mesec.
   
  На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Не в
  Не верувам, не се познати по такви работи Телекабел, а особено не за после месец дена.
   
 9. krema

  krema
  Professor

  9,839
  9,521
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тоа значи дека после 15 во месецеот е можно исклучување. Не разбирам само зошто сметката не би се платила на време, ако имаш нестабилен извор на пари тогаш не ни зимај второ-трето бројче.
   
  На SmartGuru му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Alekso1981

  Alekso1981
  Gaining Experience

  61
  54
  4 Декември 2017
  Машко
  Smetkata se plaka do 15 vo mesec potoa isklucuvanje vo edna nasoka
   
 11. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Уствари не ми е јасно за каква сметка зборувате коа мобилната е припејд, се плаќа унапред?!
   
 12. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Samo Telekabel izmislija postpaid plan kojsto se plakja kako prepaid. Mind-blowing dosetka :)
   
  На The-spiki му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Да, така е за кабелска, интернет, фиксна телефонија, ама не и за мобилната. Ваљда оти немаат своја мрежа мора да наплаќаат унапред.
   
 14. kotorce

  kotorce
  Intern

  40
  24
  17 oктомври 2016
  Машко
  Дојде фактурата за првиот и вториот месец. Во една фактура и двата месеци. Онлајн платив преку мој Телекабел со картица пола од фактурата, толку стоеше дека е долгот фактурата е 600 денари долгот 300

  Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
   
 15. TheSchumann

  TheSchumann
  Gaining Experience

  71
  93
  27 Јануари 2017
  Машко
  Има некој овде што успешно портирал број или сите сте со второ 074 бројче? Јас поднесов барање минатата недела и им реков на 1ви да го спроведат. Денеска ми го изгасија бројот од Уан, ама ТК картичкава уште не ми е активна. АЕК праат дупешка или што е фркава?

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 16. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  213
  129
  25 Февруари 2017
  Машко
  Јас од Вип. Денес во 12 ме скинаа од мрежата нивна. Ми рекоа да чекам од ТК до 16h тогаш АЕК ги враќала/отстапувала броевите на новиот оператор. Се јавив пак тогаш го активираа бројот кај нив, и си беше ОК, добив сигнал со се повици итн итн. Кажи ми доколку од друг број бараш кон тој што се портира што ти вика од автомат? Ако говори избравте непостоечки број, тогаш уште ти е во АЕК заглавен.
   
  На TheSchumann му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sezer

  sezer
  Intern

  13
  2
  1 Февруари 2019
  Машко
  Screenshot_2019-02-05-03-08-10.png Prijateli eve vi brzinata na internetot vo Gostivar..da vi kazam deka vo Gostivar Telekabel samo mobilna mreza ima drugo nisto nema!
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 18. sezer

  sezer
  Intern

  13
  2
  1 Февруари 2019
  Машко
  i koja mobilna mreza koristi Telekabel,prasav korisnicki centar mi kazaa deka ne smeele na toa da odgovaraat..:annoyed:
   
 19. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,416
  989
  8 Декември 2009
  Пролистај ја темава.
   
 20. sezer

  sezer
  Intern

  13
  2
  1 Февруари 2019
  Машко
  prolistav ali ne najdov,mozebi ne sum primetil?zosto tebe tie tesko da odgovaras prijatele?
   
 21. TATA_MATA

  TATA_MATA
  Practice makes perfect

  1,542
  1,758
  25 Март 2013
  Машко
  Заради тоа што исти прашања на исти теми се одговараат по сто пати. На Т-мобајл мрежа се
   
 22. TheSchumann

  TheSchumann
  Gaining Experience

  71
  93
  27 Јануари 2017
  Машко
  И кај мене и кај стариот исто вика "Телефонскиот број не постои". Ќе ѕвонам во ТК ако не ги средат денеска до кај 14:00.

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
 23. TheSchumann

  TheSchumann
  Gaining Experience

  71
  93
  27 Јануари 2017
  Машко
  Ај нек се угоде! Брзина во Карпош 2 кај МиДа.[​IMG]

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На goran_oh, Astraion, TexasUS и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  213
  129
  25 Февруари 2017
  Машко
 25. Rukfash

  Rukfash
  Gaining Experience

  518
  307
  24 Јануари 2019
  Машко
  Не ме занима
  Абе постребале са ни овие брзини, вака само брзо ке ни ги исцица 10те GB дата, и така се уште нема опција за проверка на старото. У телефоно има, ама мислам дека ги мере заедно со вифи.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...