1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Што последно сте надградиле на вашиот компјутер (компонети за компјутер ONLY!) - ЧИТАЈ 1 ПОСТ!

Дискусија во форумот 'Конфигурации' започната од dejan_str, 7 oктомври 2011.

 1. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  335
  163
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  На Tomislav96 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,231
  3,590
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Во ред, ама на некој му треба само real estate, така да си има примена, а примамлива цена.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 3. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  335
  163
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  Сигурно за 200 евричи има некој IPS или VA на старо.
   
 4. Astro

  Astro
  Guru

  6,619
  9,280
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Tuuuu, ama 4K на 28 инчрн монитор? Тоа е па претеризам. Да беше 2к ќе беше супер. Овој ќе повлеквит и друга графичка

  Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk
   
 5. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  83
  102
  5 Јули 2015
  Машко
  IMG_20200404_142727.jpg IMG_20200404_142805.jpg
  Ништо специјално само замена на сток кулерот :D 1300 денарс
   
  На Astro, Arkturus, PeGi998 и уште 6 други им се допаѓа ова.
 6. TylerMkD

  TylerMkD
  Unstoppable

  2,161
  3,518
  7 ноември 2014
  Машко
  Sharper Viewing Angle with T-shaped Stand

  А ова што значи? Луди се Samsung...
   
 7. gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,678
  14,239
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  На Necromancer, Tomekk, PC_GAMER и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  639
  646
  15 Септември 2012
  Машко
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,726
  27,400
  4 Септември 2008
  Ова е апсолутен бест бај атм. Го видов у комшии и ЗА ПАРИТЕ е одличен.
   
 10. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,591
  3,337
  24 Септември 2012
  Како бе нема некој 1440п ипс 29-32 инчи за службена употреба така поефтиничок?

  4к е преситен на 28 за работење за мене.
   
  На Astro му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  985
  588
  15 Декември 2013
  Машко
  Само ова чудо е поевтино 1440P IPS 32" :)

  Монитор ACER 32 EB321HQ UCBIDPX, QHD
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 12. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  194
  113
  16 Јуни 2017
  Машко
  Off topic - која дебелина ти е иверката? Гледав на сајтот и забележав три опции: 18, 25 и 16 мм. И ногарките од таму ги зеде?:)
   
 13. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,395
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  @PC_GAMER 18ка е иверката. И за работна маса би рекол минимум 18ка да бараш. Ногарката (една само) ја земав од таму, да. Мислам околу 600-700 денари беше. Имаш избор од 400-500 до 700-80 неколку вида и неколку големини.
   
  StalkeR, Rikimaru и на PC_GAMER им се допаѓа ова.
 14. PC_GAMER

  PC_GAMER
  Gaining Experience

  194
  113
  16 Јуни 2017
  Машко
  Фала ти многу @|1d0v1c за корисниве информации.;) Масичката ти е навистина ептен кул! Со здравје да си ја користиш. Претпоставувам прават и подвижни фиокари? Треба да разгледам подетално на сајтот. Уште еднаш фала ти. Ептем убава и едноставна маса.
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DACIA

  DACIA
  Gaining Experience

  83
  102
  5 Јули 2015
  Машко
  Не. Од интел. За бучава можам да ти кажам дека е 70-75 посто потивок во однос на бучава. И температурата падна за 10тина степени
   
  На Arkturus му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mario.Bog

  Mario.Bog
  On your way to fame

  985
  588
  15 Декември 2013
  Машко
  Земав доста работи предходниве неколку денови, еве дел од нив:

  Монитор HP Z27i 27" 1440P IPS половен трампа со други делови околу 9к испадна.

  IMG_20200403_132559.jpg IMG_20200403_132605.jpg

  Матична B450 Fatality Gaming ITX нова од Нексио дилерска цена 7500 денари

  IMG_20200406_214246.jpg

  Куќиште за привремено Codegen Mustiff MX-31, дилерска Нексио 350 денари. IMG_20200401_195424.jpg IMG_20200401_195702.jpg
   
  На Necromancer, Ace Lud, Lokvan и уште 9 други им се допаѓа ова.
 17. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,361
  2,171
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Како бе вака со госпожата си гледате у монитор? Не можеш со другарите раат да си шераш експлицитни тематики. :(
   
  CBB_6, l1d0v1c и на Luca Toni им се допаѓа ова.
 18. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,064
  1,300
  26 Март 2016
  Даскал
  А мислиш тоа негова одлука беше? xD или ќе го сврти мониторот или ќе јади шврга.
   
  Molec, l1d0v1c и на Goran995 им се допаѓа ова.
 19. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,395
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Ми се допаѓа како размислувате @Molec и @Rikimaru, aли очигледно имате уште некоја векна леб да јадете за тоа како треба да си ја "наредиш" со госпожата:

  Кога идам накај Софија, а тоа многу често се дешава од разно-разни причини, госпожата ме испраќа со еден сочен бакнеж, 20-ка (евриќи) ми пика во џеб и ми вика: "Маче, имаш два танца од мене!"

  Кој знае за какви танцови станува муабет, знае, кој не, јебига :D


  P.S. Моја беше идејата за компјутерите еден до друг пошто двајцата ќе работиме нареднава година дена на еден проект заедно, затоа идеално сценарио беше еден до друг (имавме опција и за еден позади друг). За понатаму здравје, секој со посебна соба/канцеларија.
   
  На Karamba, boro1, CBB_6 и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,064
  1,300
  26 Март 2016
  Даскал
  Па добро си ја наредил. Јас во полициска држава живеам. Ме контролира и игри ко ќе играм преку Дискорд. Колку сум играл шо сум играл.
   
 21. Astro

  Astro
  Guru

  6,619
  9,280
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Скроз е помалку буџен, како Козјак :p
   
 22. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,395
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Епа батка, можда не пеглаш ко што треба :D

   
  На 1s3ct0wN, Luca Toni, fuzzjaw и уште 3 други им се допаѓа ова.
 23. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,598
  1,222
  2 Јануари 2012
  Препорака за монитор со висок рефреш рејт околу 300 евра?
   
 24. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,064
  1,300
  26 Март 2016
  Даскал
  Големина на монитор?
  VRR?
  Резолуција?
  Тип на панел?
  Респонс тајм?

  Нешто од ова ти менува или бараш најефтин 144+ за тие пари?
   
 25. Molec

  Molec
  Unstoppable

  1,361
  2,171
  18 Мај 2011
  Машко
  Све ме занима
  Вака наредена работа ни во народни приказни немам видено. Ти пушта 20фче да не останеш сув, те мисли дури, па па па, секирата не у мед, туку у нутела ти паднала тебе.
  [​IMG]
   
  На boro1, Costigan_Jr, goce03 и уште 3 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...