1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  275
  216
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Самсунг продавал најмал број заклучени телефони, Z3X likes this
  Galaxy А50 T-Mobile USA 5 credits, 1500 денарчичи
  Добра кампања нема што, за некој што нема допирна точка со декодирање и сервис

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 2. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,254
  542
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 3. auuu55

  auuu55
  Intern

  14
  4
  11 oктомври 2015
  Машко
  Me interesira vase mislenje dali vredi da se davaat poise pari za s20+ ili s10+ brka rabota imajki gi predvid overall performasite na dvata telefona? Inace imam Mate 20 pro ama sakam da se vratam na Samsung.

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  On your way to fame

  1,419
  869
  12 Април 2017
  Машко
  Mate 20 Pro ти е слична класа со S10+. Дури би рекол дека е и подобар пошто има + камера.
   
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  Вреди. Единствен асптек кој нема да биде апгрејд е камерата, тука некаде се. Во се друго S10 + го праи пепел.

  S10 + е со P30p.
   
  На DaVoRkNe и Futurelakimens им се допаѓа ова.
 6. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,254
  542
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Ауу..

  S10+ Послаба батерија, поспор полнач, нема аутофокус на ултраширока. Пократок зум. Исто губиш IR blaster. Незнам дали има private space. Копчињата се полошо распоредени и полош GPS,

  S10+ боље селфи, подобро снима видеа во 4к, подобри звучки, џек за слушалки и сд карта поефтина.  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 7. auuu55

  auuu55
  Intern

  14
  4
  11 oктомври 2015
  Машко
  Pretpostavuvam prvoto e za S20+

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
 8. auuu55

  auuu55
  Intern

  14
  4
  11 oктомври 2015
  Машко
  @psyside go dade s20+ cisto za da smenis ili imase problem so nego posto citav deka imaat problemi so gps pregrevanje ili teorii na zagovor :)

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
 9. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,254
  542
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Првото е за mate20pro во споредба со S10+ .

  S20 е друга лига сосема ама нема џек.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 10. damil

  damil
  On your way to fame

  782
  825
  2 Јануари 2015
  Машко
  @auuu55 Според мене не се исплати да го менуваш Мате 20про за С10+, ама ако повеќе ти прави мерак види во Ледиком, имаат сочувани С10ки. Ем сигурно ќе можеш да направиш замена.

  Подобро почекај да падне цената на С20+, па после смени го.
   
  На Happy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  Да сменам, нема никакви проблеми.
   
 12. damil

  damil
  On your way to fame

  782
  825
  2 Јануари 2015
  Машко
  Мислам дека е добра куповина, ако можеш да појдеш до Солун:

  [​IMG]
   
  На Rikimaru му/ѝ се допаѓа ова.
 13. auuu55

  auuu55
  Intern

  14
  4
  11 oктомври 2015
  Машко
  Rezerviraj mi soba na vrakanje vo Epinal za 14 dena od ponedelnik :)

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
  На olikomerc и damil им се допаѓа ова.
 14. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,137
  1,494
  26 Март 2016
  Даскал
  Овие за Европски пазар што се валјда се со SD, а не со онаа кантата Exynos. Претпоставувам.
   
 15. auuu55

  auuu55
  Intern

  14
  4
  11 oктомври 2015
  Машко
  Ne mora nigde da odis doma ke ti stigne. [​IMG]

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
 16. auuu55

  auuu55
  Intern

  14
  4
  11 oктомври 2015
  Машко
  Mislam ne samo USA i Canada se so snapdragon, a global varijantata e so exynos

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  Најнов апдејт за S20/S20U, големо подобрувања на камерата, фокус, low light, исто така и фингерпринт скенер, звучници, итн,  Далеку побрз фокус во темница...

  Galaxy S20 Update Improves Short-range Focus, Fingerprint & Sound Quality - TizenHelp
   
  Последна промена: 22 Мај 2020
 18. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,254
  542
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Незнам како сум заборавил ама да нагласам дека S10 и S20 сериите немаат лед нотификации.

  По мене Mate20pro треба да издржи и оваа година без проблем па дури 2021 да се земе нешто ново.

  Јас го имам веќе година ипол и најмногу што ми фали е џекот и проширената меморија малце што има солена цена.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  900
  2,269
  12 oктомври 2014
  Машко
  Лед нотификациите кај с10 и с20 се решаваат со Always On Edge апликацијата од плејстор.
  Има малку твикување ама функционира безпрекорно.


  Sent from my SM-G975U using Tapatalk
   
  На Скоти и Sharlovski им се допаѓа ова.
 20. auuu55

  auuu55
  Intern

  14
  4
  11 oктомври 2015
  Машко
  Znaci nema zbor deka Mate 20 pro e dobar telefon so svoi prednosti i mani, megutoa ja mu imam drugi zamerki koi nemaat vrska so pogore napisanoto. Plus imam samsung smartwatch i sakam da bidat ist brend. Prasanje bese dali da se prefrlam na s10+ za sto sum prilicno zagrean ili da dadam uste nekoj denar plus za s20+ vo smisla dali ima nekoi apgrejdi na s20+ sto gi nema na s10+ a za koi vredi da se plati poskapo

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
 21. damil

  damil
  On your way to fame

  782
  825
  2 Јануари 2015
  Машко
  Јас на твое место би го почекал викендот без ДДВ и би земал S20+ или S20 Ultra од Ледиком.
   
 22. auuu55

  auuu55
  Intern

  14
  4
  11 oктомври 2015
  Машко
  Dobra ti e ovaa, ja bi dodal na ova i fiskalna da pobaram za da skeniram.

  Ledikom ne me gleda veke

  Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
   
  На damil и ivan88 им се допаѓа ова.
 23. gremlin

  gremlin
  Practice makes perfect

  2,473
  1,958
  18 oктомври 2009
  Машко
  IT
  над 30к не можеш да скенираш фискална.
   
  На damil и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 24. Mr Bean ^.-

  Mr Bean ^.-
  Intern

  63
  25
  2 oктомври 2017
  Машко
  [​IMG]
  На S7 многу брзо се празни батеријата дали ако се промени батеријата ќе држи повеќе или исто ќе е ?
   

  Прикачени датотеки:

 25. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,939
  27,610
  4 Септември 2008
  Не сум сигурен за последниот апдејт, не знам дали ова е со него, ама според едно 20-на видеа што изгледав, OP8P во моментов заедно со P40P кој е секако комплицирана куповина, ја има најдобрата low light камера, за разлика од новиве телефони, целата слика горе доле е супер остра, и во фокус, за разлика од мачканиците на S20U/Mi 10 Pro, во кои еден дел од сликата е срча, а другиот пластелин, да бидеме искрени S20U најверојатно има најдобра динамика.

  Screenshot_4.jpg


  Screenshot_7.jpg
  Screenshot_8.jpg
  Screenshot_9.jpg
  Screenshot_10.jpg

  Screenshot_11.jpg
  --- Споени мислења, 26 Мај 2020 ---
  Зависи дали е софтвер, или хардвер. Пробај прво со фактори ресет, ако можеш.
   
  На Mr Bean ^.- му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...