1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од psyside, 30 Септември 2014.

 1. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  662
  698
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  @psyside Абе секако дека нема во Ноте10 да го има сензорот, да насловот им е кликбејт, али битно работат на подобрување на сензорите...
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,275
  1,021
  2 Јануари 2012
  Машко
   
 3. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  528
  212
  9 Август 2018
  Машко
  па благодарение на конкуренцијата секако ќе мораат, освен ако нејќат само негативни рецензии

  да не беше п30 про, може и ќе си останеа со истата камера...
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  662
  698
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  @DarthJe5us
  Умре и таа потреба веќе ... одлично изпеглани си се постоечкиве :D
   
 5. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,275
  1,021
  2 Јануари 2012
  Машко
  Не се испеглани како custom kernel. Прилично сум сигурен дека ќе држи батерија барем 3ч повеќе од моментално што држи. Едвај вадам 5ч на 9.0.
  Ме интересира само дали се губи secure folder i samsung pay кои и онака не ги користам? Но ако се губат дали ќе се вратат телефонот кога ќе го вратам на фабрички софтвер?
   
  Последна промена: 13 Мај 2019
 6. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,078
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Мисли си дека ќе држи 3ч повеќе.
   
 7. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  695
  492
  11 ноември 2015
  Машко
  Старо видео но сите што ми се прават паметни со Iphone кога ке им го покажам видеото замолчуваат незнам зошто.. :D :D :D :D :D :D

  View: https://www.youtube.com/watch?v=M_Ccpl1Opew
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,275
  1,021
  2 Јануари 2012
  Машко
  Го гледам телефонот каде губи батерија и знам дека ќе држи 3ч повеќе.
   
 9. Balanar

  Balanar
  Practice makes perfect

  1,078
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Ќе бидеш прв у сФет. Веруј, ако извадиш макс 1 саат - еве на.
   
 10. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  528
  212
  9 Август 2018
  Машко
 11. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,286
  2,971
  24 Септември 2012
  What?

  Note 10 PRO?
   
 12. Martin Arsov

  Martin Arsov
  Gaining Experience

  105
  76
  17 oктомври 2016
  Машко
  Има ли некој А40 да сподели искуство имам понуда од вип па се мислам помеѓу А40/А7( кој е 2000 поскап од А40) и А50 ама мислам дека е скап во вип(5000ден поскап од А40).
   
 13. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,240
  6,372
  27 Март 2014
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  662
  698
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  @Balaner,
  во право е DarthJe5us, каде каде ќе си подобри батерија ако сака, ќе намали брзини на процесор се тоа, ќе исклучи кернел вејк локс и слично, со рут ќе изгасне системски сервиси што не ги користи и може многу да добие :)
   
 15. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,275
  1,021
  2 Јануари 2012
  Машко
  ~40% од батеријата се троши додека не се користи телефонот и седи на маса. Ми треба друг кернел да се среди ова. Не мора да се намалуваат брзини или било што само да се намали трошењето додека седи телефонот на маса.
   
 16. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  990
  1,520
  13 Јануари 2014
  Машко
  Ако направиш root, дури и после враќање на фабрички софтвер со Odin немаш ни Secure Folder ни ништо друго што функционира со Knox.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 17. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,275
  1,021
  2 Јануари 2012
  Машко
  И уште едно прашање кое што не знам зошто не сум проверил до сега или прашал, дали работи samsung pay во Македонија?
   
 18. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  990
  1,520
  13 Јануари 2014
  Машко
  Последно кога барав ваква информација за мене, пред некој месец, не работеше ни Samsung Pay, ни Google Pay, ни ништо. Единствено од локалниве банки апликациите можда (NLB mKlik и слично).
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,275
  1,021
  2 Јануари 2012
  Машко
  Значи ништо не губам.
   
 20. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  990
  1,520
  13 Јануари 2014
  Машко
  Губиш Secure Folder ако го користиш, и не можеш да се логираш со отпечаток преку Samsung Pass. Тоа е малку зезнато.
   
 21. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,275
  1,021
  2 Јануари 2012
  Машко
  Ни тоа ни тоа не сум користел до сега. :/
   
 22. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  662
  698
  7 Февруари 2013
  Машко
  Студент, Информатика
  Како бе не си ги користел хаха, што користиш тогаш? најкорисни работи се :D
   
 23. Иванчо

  Иванчо
  Gaining Experience

  280
  332
  22 Мај 2013
  Машко
  Веб-администратор,
  Абе некој фотки сликани со с10 плус има во куќава??

  Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
   
 24. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,855
  1,388
  10 Август 2010
  Машко
  Имав веќе еднаш пишано, со Samsung Pay во Македонија можеш да плаќаш, но не можеш да додадеш картичка од локалните банки (Payoneer исто не може).
  И да земеш картичка од друга држава, каде Samsung Pay работи, преку глава ќе ти биде секој пат да објаснуваш како сакаш да платиш. Особено преку глава ќе ти биде да се објаснуваш кога терминалот не поддржува безконтактно плаќање, а со повеќето модели на Samsung можеш да платиш (ping @iphonefanboys).

  Освен што Samsung Pay треба да биде достапен на ниво на држава, треба да биде поддржан и од банките во таа држава.
   
  На DarthJe5us му/ѝ се допаѓа ова.
 25. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,275
  1,021
  2 Јануари 2012
  Машко
  Си ги пишувам пасвордите сам. :p
   

Сподели

Вчитување...