1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со интернет од Blizoo

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од Daniel86, 14 Декември 2014.

 1. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,929
  2,778
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Мене сајтов не ми го отвараше скоро цела недела, гледам денес се опраило, со други сајтови немав проблем.
   
 2. krema

  krema
  Professor

  11,030
  10,538
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кој сајт поточно?
   
 3. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,929
  2,778
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Па овој, it.mk, ни форум ни портал.
   
 4. krema

  krema
  Professor

  11,030
  10,538
  24 Јуни 2009
  Машко
  @NecrotoX
  А што беше проблемот, провајдерот или нешто друго?
   
 5. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,929
  2,778
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Претпоставувам исто како и сите пред мене што напишаа, проблеми со DNS-от.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Кај мене 2-3 дена не работеше никако, вип 4ге. Сега е средено.
   
  На Sukhoi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. HocusPocus

  HocusPocus
  On your way to fame

  1,017
  635
  3 Јули 2007
  Mikrotik
   
 8. krema

  krema
  Professor

  11,030
  10,538
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да се надеваме дека нема да има во иднина такви испади.
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  284
  161
  29 oктомври 2016
  Машко
  Некој у Карпош што има проблеми со близу ?
  Или воопшто што ги има денес да нема интернет !?
   
 10. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,284
  836
  12 Април 2013
  Машко
  Од кога го укинаа проверка за нетов, 20 во месецов ми е максимум да ги поебам тие 500гб нет, пред тоа 25-26 го надминував, плус тој што му давав нет не го користи више мојот а трошеше и он, ама кога немаш друго чаре ке си трпиме :D
   

Сподели

Вчитување...