1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проблем со интернет од Blizoo

Дискусија во форумот 'A1 (Vip/Blizoo)' започната од Daniel86, 14 Декември 2014.

 1. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  546
  882
  16 Јануари 2016
  Машко
  Дали е ова до VIP и дали има решение? Вака ми искачаат сите слики на форум:

  [​IMG]
   
 2. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  И јас сум на ВИП, но ги гледам сликите без проблем.
   
 3. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  196
  119
  25 Февруари 2017
  Машко
  Да не имате проблеми со отворање страници вечерва?
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  685
  282
  10 Април 2011
  da
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  311
  182
  29 oктомври 2016
  Машко
  Da
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
 7. Uber-

  Uber-
  Gaining Experience

  66
  65
  23 Август 2017
  Машко
  Да

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  145
  154
  14 Септември 2016
  Машко
  И кај мене исто.
   
 9. dzunko

  dzunko
  Gaining Experience

  315
  245
  26 Септември 2007
  Машко
  Да , и јас имам од кај нив нешто е
   
  Последна промена: 1 Април 2019
 10. yasho

  yasho
  On your way to fame

  439
  507
  11 Јануари 2014
  Машко
  Јас немам приметено проблем .. Со кои страници имате проблем?
   
 11. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  196
  119
  25 Февруари 2017
  Машко
  Им рока у централа.
   
 12. Crazy

  Crazy
  Gaining Experience

  311
  182
  29 oктомври 2016
  Машко
  Primer linkedin
   
 13. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  145
  154
  14 Септември 2016
  Машко
  Twitter, Twitch, Instagram, Setec од тие што ги пробав. Пуштив хотспот од телефон и ги отвора нормално.
   
 14. yasho

  yasho
  On your way to fame

  439
  507
  11 Јануари 2014
  Машко
  Хм, кај мене се отвара LinkedIn и другиве страни нормално... Ако сте се јавиле да пријавите проблем, веројатно ќе го средат...
   
 15. Torlakian

  Torlakian
  Gaining Experience

  108
  80
  21 oктомври 2014
  Машко
  СВЕ ЌЕ ИСКРШУ!
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 16. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  886
  583
  1 Јуни 2016
  Spotify, Viber, Slack .. послабо малце.
   
 17. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  481
  517
  15 Септември 2012
  Машко
  Крај на месецот е. Кој не го потрошил интернетскиот лимит, срка сега од торентите...
   
 18. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  886
  583
  1 Јуни 2016
 19. MartinGR1MR

  MartinGR1MR
  Intern

  131
  24
  14 Јуни 2014
  Машко
  Sredile,ama kaj mene pak nejke da otvara stranici ko vcera.
   
 20. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  316
  372
  10 oктомври 2011
  Машко
  Имаа проблеми со DNS серверот. Јас рачно го сменив DNS серверот вчера и се отвараа страниците (twich i twitter ги тестирав).
   
 21. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,308
  9,552
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ја затоа си сурфам по ајпи, шо ги е*аам, од нив ли ке чекам да ми ресолвираат. Си имам едно лифче со адресите на него и ајт. :D :D :D
   
  На mviktors, toshex, yasho и уште 2 други им се допаѓа ова.
 22. TexasUS

  TexasUS
  Gaining Experience

  196
  119
  25 Февруари 2017
  Машко
  Чкарт им биле секогаш.
   
 23. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Сеа ме терате да палјам каинот.
   
 24. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  316
  372
  10 oктомври 2011
  Машко
  Ти си напредно ниво, јас сум сеуште нуб :D:D:D
  Јасно е дека не би требало јас да се оптеретувам со поправање на проблеми кои самите треба да ги разрешат, но во моментот јас си ја повратив фукнционалноста на сајтовите кои ми требаа.
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Mao

  Mao
  Gaining Experience

  814
  366
  5 Јуни 2007
  Машко
  Ја имав проблем вчера со Нетфликс и значи џабе се карав со тие од супорт. Од вип интернетот не ми отвараше а од мобилен сакаше (што исто е на вип). Како и да е, у рутеро ставив 8.8.8.8 8.8.4.4 днс и нејќеше пак.

  Дали има рутер на кој може рачно да се наместат адресите на кој ип да ресолвирааат како на пример hosts фајлот што е на Windows? :D Ова би било добар failsafe.
   

Сподели

Вчитување...