1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од ТАТА_МАТА, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  13.4%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  41.0%
 3. Не сум задоволен/а

  18.0%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  27.6%
 1. krema

  krema
  Professor

  9,096
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
 2. Маша

  Маша
  Gaining Experience

  89
  151
  24 Април 2007
  Женско
  Зар не апсолвиравме до сега дека со сајтот на МП е играње руски рулет?
   
  На Audiofil и Oktar им се допаѓа ова.
 3. Pinceta

  Pinceta
  Gaining Experience

  551
  163
  16 Март 2011
  Машко
  Steam:
  tadamtadam
  Јас пробувам веќе месец дена и не можам да проверам до кај е пакетот, а пакетот е пуштен пред 2.5 месеци и сеуште не ми е стигнат... малце повеќе од фрустрирачки е кога локалниот сервис за тракинг информации не ти функционира долго време..
   
  На nikola_bb му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,893
  6,513
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Абе ти на бугарска IP си 100% :D

  Работи до 3 проверки кај мене, па после блокира на 2-3 дена.

  Следење на пратки
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 5. bxxxn

  bxxxn
  Practice makes perfect

  1,021
  1,145
  11 Март 2011
  Тоа е кога од пошта имаат направено најфер плеј проверка на пратки без CAPTCHA, а веќе неколку членови се имаат пофалено дека имаат направено неофицијално API за проверка на пратки. Веројатно сајтот им е под постојан DDOs напад од API-та. Инаку во минатото сајтот им беше сосема ОК. За да се исправи ова во државна институција може и тендер да треба, па веројатно ќе потрае состојбата...
   
 6. krema

  krema
  Professor

  9,096
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
  @ARMac
  Со VPN Романски дракула сервер. :)


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
 7. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  925
  623
  1 Јуни 2016
  Мене вчера ми стигна пратка кај што на тракинг на мк пошта нема никакво инфо.
  Мајке му бре ..
   
 8. flashgordon007

  flashgordon007
  On your way to fame

  492
  528
  15 Септември 2012
  Машко
  A trackingonline.ru и 17track.net не ги покажуваат повеќе локалните статуси на Македонска Пошта?
   
 9. julll

  julll
  Intern

  56
  23
  20 Август 2016
  Личен рекорд. Пратка од ebay, од United Kingdom пратена на 27.09 стигна денес.

  6FBF6009-CFF9-46C0-ADCE-6C2258E0F027.jpeg
   
 10. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  660
  101
  10 Јуни 2007
  Дали некој успеа деновиве да провери пратка на сајтот на пошта?
  Јас не можам никако да проверам, веќе 2 недели.
   
 11. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  561
  539
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  нопе, сајтот се отвара и делот за следење на пратки, ама врти цело време, не враќа одговор API то што го повикуваат ..
   
 12. krema

  krema
  Professor

  9,096
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кај мене иста ситуација.


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
 13. 123456

  123456
  Gaining Experience

  861
  427
  12 Април 2013
  Машко
  Лета сега за проверка, ама до кога којзнае
   
 14. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,026
  1,640
  30 Мај 2010
 15. despotovikj

  despotovikj
  Gaining Experience

  991
  465
  7 Март 2014
  Машко
 16. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  660
  101
  10 Јуни 2007
  Дали некој од таму го чита форумов па средува? :D
   
 17. krema

  krema
  Professor

  9,096
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
  На despotovikj му/ѝ се допаѓа ова.
 18. 123456

  123456
  Gaining Experience

  861
  427
  12 Април 2013
  Машко
 19. krema

  krema
  Professor

  9,096
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сега пробав и работи, но пак со рестрикции.
   
 20. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  697
  497
  11 ноември 2015
  Машко
  Исто и кај мене.
   
 21. Audiofil

  Audiofil
  Gaining Experience

  819
  324
  28 oктомври 2007
  Денес од вработена во поштата под железничка дознав дека на царина имало купишта пратки непрегледани иако пристигнати пред неколку дена од Прага и затоа сеуште ги нема на сајтот на македонска пошта.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 22. mzo'.

  mzo'.
  Intern

  5
  2
  7 Април 2019
  Машко
  Фала за информацијата, се надевам дека ќе дојде поскоро бидејќи веќе 48 дена чекам.
  Испратено од SM-J415FN преку IT.mk форум апликација
   
 23. krema

  krema
  Professor

  9,096
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
  А јас чудам ли се чудам што стана со една пратка заглавена во Прага, ајде со лесно нека е. :)
   
 24. borcep

  borcep
  Practice makes perfect

  782
  1,253
  12 Септември 2013
  Машко
  Се истоварил авионот изгледа. Стигнаа две мои пратки одеднаш денес, што на тракинг беа едната у бестрага а другата лево од неа.
   
  CBB_6, Маша и на krema им се допаѓа ова.
 25. krema

  krema
  Professor

  9,096
  8,828
  24 Јуни 2009
  Машко
  Значи да очекуваме деновиве Прашките пратки. :)
   
  На mzo'. му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...