1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Кој модел на мобилен/смартфон користите?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од Ismet, 9 Април 2007.

 1. Tenny

  Tenny
  Intern

  20
  4
  18 Јуни 2018
  Машко
  Од фебруари земен Ј5 2017... презадоволен и со камера,батерија изглед и се останато.

  Испратено од SM-J530F преку IT.mk форум апликација
   
  На filipkir и igor_igor им се допаѓа ова.
 2. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,647
  2,948
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Xiaomi Mi MIX 2 6/64
   
  the_maker, igor_igor, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,076
  2,984
  2 Септември 2012
  Машко
  Шитнав еден бубрег денес и купив Samsung Galaxy A6 Plus 2018 A605 32GB LTE Dual Sim Gold од Анхоч.
  Европски модел со 2 години гаранција. :D:p

  20180913_170452.jpg 20180913_164139.jpg
   
  На PC_GAMER, MasteR_#0, FLEGMA и уште 10 други им се допаѓа ова.
 4. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  854
  431
  12 Април 2017
  Машко
  filipkir, SpiritBond, igor_igor и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,076
  2,984
  2 Септември 2012
  Машко
  Ми останаа уште пари, тоа беше само дел. :)
   
  На DaVoRkNe и Futurelakimens им се допаѓа ова.
 6. JensenInterceptor

  JensenInterceptor
  Gaining Experience

  561
  215
  28 ноември 2015
  Машко
  Samsung Galaxy A3
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 7. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,647
  2,948
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Samsung Galaxy S8+ Midnight Black
   
  Скоти, filipkir, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. Musho

  Musho
  Gaining Experience

  101
  286
  9 oктомври 2013
  Машко
  Исто

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 9. BorisSapphire

  BorisSapphire
  Gaining Experience

  581
  363
  11 ноември 2015
  Машко
  Од кога е излезен Note до ден денешен сите верзии освен 9ка ке го скокнам оваа година, живи здрави до година 10ка. Сега сум со 8ца. :)

  Испратено од SM-N950F преку IT.mk форум апликација
   
  На filipkir му/ѝ се допаѓа ова.
 10. filipkir

  filipkir
  Practice makes perfect

  1,060
  1,331
  17 Јуни 2009
  Машко
  Користам Ноте 8 веќе една година и ако не го скршам или ако не ми се расипе ќе го користам уште 2-3 години :)
   
  На igor_igor му/ѝ се допаѓа ова.
 11. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,518
  3,534
  1 Септември 2011
  Машко
  Од денеска (замена ајфон 6с плус,за галакси с8 плус,глава за глава),европкси модел со една картичка.

  mobile-samsung-galaxy-s8-plus-3.jpg
   
  На Скоти, Arabian, Fredy и уште 7 други им се допаѓа ова.
 12. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,446
  1,869
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Каде ги наоѓате вакви луѓе шо даваат Samsung S8 за iPhone 6s? И тоа глава за глава...

  Со здравје да сликаш. :)
   
  На Скоти, mdeni, Викса и уште 8 други им се допаѓа ова.
 13. Ronnn

  Ronnn
  Intern

  67
  34
  14 Јуни 2018
  Машко
  S9 + Midnight Black веќе 3 месеци, екстра е.
   
  На Скоти му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,518
  3,534
  1 Септември 2011
  Машко
  Не s8 него s8 plus,и дадов ајфон 6с плус,али дечкото го зема за синчето негово,а синчето негово го користело с8 плусот.Случајно на оглас го најдов си бараше човекот :)

  Фала ти :)
   
 15. DarthJe5us

  DarthJe5us
  On your way to fame

  1,194
  969
  2 Јануари 2012
  Машко
  Не ми се верува каква замена.
   
  mdeni, Скоти, DaVoRkNe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,190
  6,301
  27 Март 2014
  Потпросечна интелигенција .. Што ти значи IQ во денешно време.
   
 17. Gucci

  Gucci
  On your way to fame

  866
  630
  5 Јули 2011
 18. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,518
  3,534
  1 Септември 2011
  Машко
  Све за ајфон :)
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,190
  6,301
  27 Март 2014
  Сеа ја разбирам дијагнозата наречена "IPhone Fanboy" :D
   
  Скоти, Futurelakimens и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 20. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,446
  1,869
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Интересно е што можел да го продаде Самсунгот, да купи 2 Ајфона и кусур да му остане.. :D
   
 21. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  496
  219
  7 oктомври 2014
  Да бе без пари го даваат.

  Испратено од SM-G950F преку IT.mk форум апликација
   
  На mdeni и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 22. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,518
  3,534
  1 Септември 2011
  Машко
  Во светот на бајките...

  Испратено од SM-G955F преку IT.mk форум апликација
   
  На mdeni му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Futurelakimens

  Futurelakimens
  Gaining Experience

  854
  431
  12 Април 2017
  Машко
  S7 Edge, али во скоро време ќе земам S8, скршено ми е задното стакло и имам пукнатинка на камерата, во ноќта камерата е скоро бескорисла, прави flares на сите ламби и други извори на светлина.
   
 24. tupacan

  tupacan
  Practice makes perfect

  1,446
  1,869
  10 Септември 2007
  Машко
  Lorem Ipsum.
  Добро де, ајде, без кусур... Буквалисти. -.-
   
  На Futurelakimens и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 25. LuckyLuck

  LuckyLuck
  Intern

  44
  42
  31 Мај 2017
  Машко
  OnePlus 3T .... го користам 1 година, да излези 6T и ако не е многу пари на него ќе се префрлам
   
  bxxxn, DaVoRkNe, Astraion и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...