• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Како изгледа вашето компјутерско биро

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,936
2,467
Фалат уште некои ствари да го допраам . Критики и идеи добредојдени .

Погледнете го атачментот 96266
За мене приоритет би било на нешто да може да се седне.

Второ, имаш неискористен простор под бирото, така да можеби фиокар со/без тркалца убаво ќе ти се вклопи.

Водејќи се од предрасуди поврзани со никот, мислев дека имаш некој Пентиум двојка на агрегат што го користиш, кога ти си имал ептен убав setup.
 

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
71
183
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
@VaskaIlieva Од каде ги зема ргб лентите зад биро?
 

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
71
183
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10

NikacXMKD

Gaining Experience
7 јули 2010
347
302
NikacXMKD's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5800x / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS STRIX B550-F
Storage
Seagate 2TB/ WD BLUE 1TB / SAMSUNG 850 EVO 256GB
PSU
Bequiet! Straight Power 11 750w 80 plus Platinum
RAM
HyperX Predator RGB 64GB 3600Mhz
Video card
GIGABYTE RTX 3070 Gaming OC
Case
NZXT H510 ELITE
Mouse
LOGITECH G502 PROTEUS SPECTRUM
Keyboard
G.SKILL KM570
Audio
RAZER KRAKEN 7.1 V2
Monitor
Alienware 25 AW2521HF
OS
Windows 10

TheDimiskov

Gaining Experience
26 февруари 2015
71
183
TheDimiskov's setup  
Processor & Cooler
R7 5800X/XIGMATEK aurora 240mm aio
Motherboard
Asrock Steel Legend B550
Storage
1tb ssd+250gb nvme
PSU
Antec HCG 850w
RAM
Hyper x fury 3200mhz 2x8
Video card
RTX 3070 X TRIO
Case
NZXT H510 Elite Black
Mouse
deathadder elite
Keyboard
blackwidow chroma v2
Audio
ss arctis 5
Monitor
BENQ 27'' 144HZ XL2720Z
OS
Windows 10
Имаш и на пластичарска во продавниците за светла, знам другар купи некои со даљинско што ги местиш и со апликација, имаш и различни должини
ЕЕ фала ти, баш такви барам со апликација да можам да ги контролирам
 

xristijanGTI

Gaining Experience
7 март 2011
309
351
Ќупурли
xristijanGTI's setup  
Processor & Cooler
R5 1600 AF
Motherboard
MSi Tomahawk B450 max
Storage
Samsung EVO 250GB SSD
PSU
550W EVGA SuperNOVA 550 G3
RAM
G.SKILL RipjawsV F4 DDR4 16GB
Video card
Gigabyte AORUS RX 580 4GB
Case
Thermaltake Versa J21
Mouse
Logitech MX master 3
Keyboard
HyperX Alloy FPS Pro Cherry MX Red
Audio
Logitech G430
Monitor
DELL p2418d
OS
Windows 10 x64

krema

Professor
24 јуни 2009
12,082
11,460
youtu.be
Катастрофа, дај прибери тоа каблињата. :) ј/к
Има простор за уште малку менаџирање.
 

VaskaIlieva

Gaining Experience
30 април 2020
49
137
Има да треба да изнакупувам канали уште .Планирам и да сменам овие звучници и двдво затоа ми е вака остаено . И наредно фарбање у друга боја да не се бели .
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,199
3,287
Битола
Дали некој има КАКВА И ДА БИЛО идеја каде може да се најде ваков Keyboard/Mouse Riser кај нас некаде? Моментално користам DIY дрвено постолје коешто е прегрдо, thus бирото НЕ изгледа добро. Од стоење почнав да работам и играм.

ЕДИТ: На AliExpress никако не можев да најдам. На ebay америчкиот само најдов. Најдов и на германскиот Amazon:


mpc-hc64_ZZ7NY9CL8c.jpg
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
431
1,096
Дали некој има КАКВА И ДА БИЛО идеја каде може да се најде ваков Keyboard/Mouse Riser кај нас некаде? Моментално користам DIY дрвено постолје коешто е прегрдо, thus бирото НЕ изгледа добро. Од стоење почнав да работам и играм.

ЕДИТ: На AliExpress никако не можев да најдам. На ebay америчкиот само најдов. Најдов и на германскиот Amazon:


Погледнете го атачментот 96359
ЕДИТ: Или овој, ама малку шипингот е скап од UK
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
431
1,096

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,199
3,287
Битола

NecrotoX

Unstoppable
4 март 2013
3,581
3,737
Скопје
www.youtube.com
NecrotoX's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 2600 @ 3.40GHz & Cooler Master MasterAir G100M
Motherboard
ASUS PRIME B450M-A
Storage
Samsung 970 EVO Plus 250 GB NVMe SSD | WD10EZEX 1TB 7200 RPM HDD | WD Blue 1TB 5400RPM External HDD
PSU
Cooler Master MWE 500
RAM
16GB Kingston HyperX FURY DDR4 @ 3200 MHz
Video card
GIGABYTE GeForce GTX 960 4GB Windforce x2 OC Edition
Case
Cooler Master MB520
Mouse
Genesis Xenon 210
Keyboard
Cooler Master CK530 Gateron Brown
Audio
Logitech Z333 2.1 Speakers | Genesis Gaming Argon 200 Black Headphones
Monitor
Dell U2419H 24" + XP-Pen Artist 22 Pro + Philips 222EL1SB 22"
OS
Windows 10 Home x64
Си порачувала од ибеј или амазон досега? Праќаат со оној „грабачкиот“ ДХЛ нели?
Зависи од продавачот (за ибеј зборам), мене од Англија ми праќале со тоа нивното Royal Postal Service или како и да им се вика. За десетина дена стига. Само за масичкава испораката поскапа од производот, не се исплати.
 

Rikimaru

Unstoppable
26 март 2016
2,199
3,287
Битола
Зависи од продавачот (за ибеј зборам), мене од Англија ми праќале со тоа нивното Royal Postal Service или како и да им се вика. За десетина дена стига. Само за масичкава испораката поскапа од производот, не се исплати.
Никако. Во случај да најдам поефтина испорака на некој од германскиве E-Bay или Amazon да знам што ме чека при порачка.
 

Маша

Practice makes perfect
24 април 2007
431
1,096
Дали некој има КАКВА И ДА БИЛО идеја каде може да се најде ваков Keyboard/Mouse Riser кај нас некаде? Моментално користам DIY дрвено постолје коешто е прегрдо, thus бирото НЕ изгледа добро. Од стоење почнав да работам и играм.

ЕДИТ: На AliExpress никако не можев да најдам. На ebay америчкиот само најдов. Најдов и на германскиот Amazon:


Погледнете го атачментот 96359
Тоа што сум нарачувала, со Royal Mail ми било пратено.
Имаш и друга варијанта, оние што носат од Бугарија за 500ден. да ти обезбедат некое од овие https://www.emag.bg/ohladitelni-podlozhki-za-laptopi/c
 
Последна промена:

dangthe

Practice makes perfect
5 септември 2008
1,169
1,469
Скопје
desktop.jpg
Мислењето е автоматски споено:

Дали некој има КАКВА И ДА БИЛО идеја каде може да се најде ваков Keyboard/Mouse Riser кај нас некаде? Моментално користам DIY дрвено постолје коешто е прегрдо, thus бирото НЕ изгледа добро. Од стоење почнав да работам и играм.

ЕДИТ: На AliExpress никако не можев да најдам. На ebay америчкиот само најдов. Најдов и на германскиот Amazon:


Погледнете го атачментот 96359
Имам вакво ама без делот за маус, мислам дека тоа е некаков додаток што се прикачува. Технички за лаптоп се, не знам зошто цурава користи тастатура на подлогата :) Ги носеше фирма кај нас, ама ги нема одамна. Јас лично не го користам, ако ти фаќа око, може да правиме бизнис ;)

podloga.jpg
 
Последна промена:

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
4,330
4,425
Маус падот ти е обратно завртен или ја сум грешка?

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,128
Мислења
838,955
Членови
29,038
Најнов член
Aspasija42
На врв Дно