• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Електронски цигари втор дел

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,776
12,188
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

Chicco69

Unstoppable
21 април 2016
620
2,868
@Chicco69 Јас користам на Интерхем ВГ солидно е, не приметувам некоја разлика со други ВГ што сум ги пробал, ПГто последен пат кога го земав имаше жоилтеникава боја и смрдеше на некоја трева во превод катастрофално за вејп. Гледам различно пакување има сега па можеби е различно.

Пушти некое инфо од кога ќе го смучкаш дали е во ред овоа пг, во спротивно ќе рачунам дека си се отрул :eek:h:
ПГ земав од Умрела, а од Интерхем само ВГ (се гледа на сликата). Глицеринот (од Интерхем) е сосема во ред, го делам твоето мислење. Пред неколку години пробав и ПГ од нивното и воопшто не ми се допадна. Слично (негативно) искуство тогаш сподели и @MikickoHC , значи сите сме на иста линија. :)

Среќа ПГ релативно лесно се наоѓа кај чадорџиите, а квалитетот му е конзистентен. Ништо екстра, но нема вкус и мирис и не сум му нашол никаква крупна маана сите овие години...

Еве го и мајсторлукот на Чико (од 10.07). :carefree:
2020-07.jpg
Како што пишав во претходниот пост, ја густирам манџата веќе една недела и се си е ок. Жив и здрав. :hay:

Денешен апдејт: сабајле уплатив за уште едно литро ВГ. :innocent:
Ми се јавија околу 15h дека им стигнал од магацин и спремен е за подигање.
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,776
12,188
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Vapers Humor е специјална поткласа на Dad Humor. :cool:
 

MikickoHC

Practice makes perfect
26 февруари 2016
1,802
1,360
Скопје - Аеродром
Друштво му се има ли случено ова на некој, после испарени 50-тина мл го отварам да го исперам и да сменам течност гледам дел од базата поцрнето како да изгореле т.е. да биле константно под висока температура. Иначе се работи за МАНТА мтл рта (жими таквото мтл) иначе нов е атомизерт тоа му беа првите 50мл испарено. Кога сме кај ново смоков ми стигна сабајлево.


Sent from my A7 using Tapatalk
Што ти реков за мангата, 2 слота идентични само мали

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,776
12,188
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

^ ^ ^ @fis1976 за месец дена ^ ^ ^ :hay: :hay: :hay:
(се надевам не)
 

Saso Trpenoski

Gaining Experience
21 мај 2019
112
114

^ ^ ^ @fis1976 за месец дена ^ ^ ^ :hay: :hay: :hay:
(се надевам не)
Не му фалит вејпањето кешот му фалит, и не знам кој го гледат овај ништо корисно немам видено во неговине видеа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
957
784
Не му фалит вејпањето кешот му фалит, и не знам кој го гледат овај ништо корисно немам видено во неговине видеа.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Rip беше добар пред 3-4 години сега само се бламира многу е изменет от то што беше


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

dim na struja

Gaining Experience
23 март 2016
280
291
Абе странава е лудило, цени не до плафон туку до хелиодром на стокатница.
Ставив едно литро ВГ (колку за проба) кое е 15,90€ и една арома од 30мл Big Mouth Tasty Angel Cake кое е 6,20€,
И на сето тоа и 20,50€ шипинг??? Незнам за другите производи не разгледав ама околу овие мислам дека се наоѓа и поефтино, незнам.
П.С. бес навреда ама мене лично ништо не ме привлекува тука ништо...

Sent from my A7 using Tapatalk
 

Chaeld10_8

On your way to fame
29 март 2011
957
784
не е лошо додека не отварат продажни места во Скопје и Битола да се види прво како ќе тргни работата онлајн цените се горе долу тука со некој компани кој се веќе во Македонијава предноста е во тоа што ќе има и има повеќе избор да не се маткаме со Кина по месец-два еве пример јас чекам производ од Кина преку 200 дена си велам ќе стигне до нова година :D


Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
 

Metuzalem

Epic
28 ноември 2010
6,776
12,188
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Тешко во последно време, види некои предлози во оваа тема или на последните страници од оваа во која што сме. Или во огласи (има на прва и трета страница).

Гледам дека и во последно време не е спомната оваа продавница, па да им направиме малку реклама, иако се скапи. Само, на Фејсбук викаат дека се на одмор до 20.08.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,414
11,726
youtu.be
Ете ги и првите импресии за Argus GT.
Модот е навистина лесен и воопшто не ја заморува раката дури и на подолги стази, со својата просечна ергономија убаво лежи во рака но исто така заради кожениот финиш пријатното чувство е неизбежно.Магацинот за двете батерии е убаво одбележан со + и - така да не може да се погреши, мада и да се погреши овде е Gene.TT да не поправи т.е. да го вклучи алармот за погрешно поставени батерии. Капачето (вратичката) за батериите се затвара солидно и не треба многу сила за да се отвори или затвори, ова го потенцирам затоа што кај други вакви модови што ги имам а имат ист или сличен механизам за отварање и затварање е многу тешко.
Е сега се наметнува прашањето дали батериите се добро затегнати внатре? Да, батериите имат цврст контакт и делува дека има добар проток на струја (истите се поврзани во серија).Во однос на конекцијата со атомизерот спомнав и порано, модот има 510 конекција и пробав неколку различни атомизери, немав никакви проблеми но морам да истакнам дека најубаво лежат (естетски) атомизерите со 24 mm дијаметар, исто и адаптерот за PnP Pod танкот има дијаметар од 24 mm.Овој мод има Smart и RBA режим на работа, Smart-от сам ги препознава грејачите и автоматски одредува препорачана ватажа, а RBA режимот е најповеќе за DIY грејачи. Но тоа не е се`, овој мод подржува и TC режим на работа за Ni, Ti и SS грејачи. Температурата може да се подеси од 100°C до 315°C додека ватажата (W) од 5W до 160W. Инаку подржува грејачи од 0.1Ω до 3.0Ω.

Според моето тестирање можам да кажам дека TC режимот работи солидно без никакви замерки, но пред се` јас преферирам Power режим на работа. Промената во друг режим е едноставен, со помош на тро-клик на power копчето се преминува од еден во друг режим, практично би рекол дека целокупното мени е user friendly.Во врска со PnP Tank-от не би сакал да се повторувам бидејќи модот користи исти атомизер како и кај Drag X и Drag S (секако со употреба на адаптер), би додал дека и грејачите се компатибилни меѓусебно. :)

Во овој кит доаѓаат два различни грејачи (PnP-VM5 0.2Ω и PnP-VM6 0.15Ω), би истакнал дека PnP-VM6 0.15Ω е далеку подобар но мора да земеме и во предвид дека препорачаната снага за овој грејач е од 60W до 80W а тоа повлекува и побрзо трошење на батериите. :)Ако се земе самиот факт дека овој Argus GT кит има многу примамлива цена, практичен е но и со убав дизајн кој привлекува внимание кај другите, ја имате мојата препорака. :)
 
Последна промена:

TATA_MATA

Unstoppable
25 март 2013
1,958
2,530
Момци, на никотинската база (без ароми) дали и е потребно време да зрее?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,211
Мислења
858,227
Членови
29,734
Најнов член
Анита Јан
На врв Дно