1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Багови

Дискусија во форумот 'Ваши сугестии / забелешки / проблеми' започната од Pulse, 11 Април 2017.

Тагови:
 1. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,257
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Абе до мене е. Шала на страна изгледа е до зборот. И кај мене "забораи" ми дава 403 форбиден. Нешто си играл Фаталниот со кејвордс на З

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,504
  25,567
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Има проблем, и мене ми банира ИП сеа додека тестирав.
  Ќе го фикснам.
   
  На Avid и marv им се допаѓа ова.
 3. Avid

  Avid
  Guru

  4,162
  6,197
  21 Јануари 2009
  Не знам зошто, и не сум сигурен дали ова важеше и за другата тема кај што се постираа претежно слики, но на оваа тема:
  Фотографии сликани со мобилен (ЧИТАЈ ПРВ ПОСТ!)
  сум сабскрајбер
  и кога ќе ми стигне известување, кога ќе кликнам да ми се отвори темата наместо да ме однесе до последниот непроччитан пост, ме носи до крајот на страната до полето за јас да пишам пост.

  Следи сликовито објаснување.

  Ме носи тука:

  upload_2019-7-29_19-31-41.png

  наместо тука:

  upload_2019-7-29_19-30-27.png

  Исто така не сум сигурен дали секогаш се случува ова ама многу често е сигурно.
  Можеби дека често се бришат постови?

  [edit] Еве сега @Pane-G постираше и не се деси, ме однесе ко шо треба до неговиот пост. Weird.
   
  Последна промена: 29 Јули 2019
  На krema и toplel им се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  10,012
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кај мене е истото неколку месеци, од 10 отворени теми најмалку на 5 ме води најдолу наместо да ме води кај првиот непрочитан нов пост.
  Се провлекол некој баг. :)
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,162
  6,197
  21 Јануари 2009
  Сеа @tupacan постираше и пак ме носи на крај.
  @Fatal1ty_ истражи го ова и среди го!
  И да те потсетам дека не си го средил тоа што рече дека ќе го средиш пред 2 месеци, неколку поста погоре во темава.
   
  На tupacan му/ѝ се допаѓа ова.
 6. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,762
  3,209
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  ScrollToElement е уклучено :) се зезам, на десктоп ретко отварам, на мобилен го немам проблемот
   
 7. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,708
  7,074
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Screenshot_20191122-000350_Chrome.jpg Screenshot_20191122-000235_Chrome.jpg

  Мене вака ми заглавува повремено небитно дали лаптоп десктоп мобилен вифи лан 4G, и дај бе ова дали сум сигурен дека ми се допаѓа мислењето.. :D:D ова се почна откако имаше blackout на форумот, ако нешто помага тој факт.
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,708
  7,074
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Screenshot_1.png

  Многу почна да тупи нешто форумов.
   
  1s3ct0wN, StalkeR и на DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 9. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,809
  3,974
  1 Септември 2011
  Машко
  Истово горе во постот ми прави веќе,4-5 саата.
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 10. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  4,070
  3,718
  5 Декември 2009
  Машко
  Истото ке го пишував, уште од поручеква добивам ерори цело време и паѓа.
  error.PNG it ping.PNG
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,012
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко
  Исто.
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,809
  3,974
  1 Септември 2011
  Машко
  повеќе од 10 часа се случува цело време овој ерор.

  Untitled.jpg
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,162
  6,197
  21 Јануари 2009
  Ако не се лажам, она „Дали сте сигурни дека ви се допаѓа ова мислење“ се појавува само кога ќе кликнеш лајк а страната не била целосно вчитана. И сега како што кашла форумов деновиве, повеќемина имаа можност да го искусат xD
   
  На DaVoRkNe и 1s3ct0wN им се допаѓа ова.
 14. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  611
  11 ноември 2015
  Машко
 15. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,179
  832
  1 Јуни 2016
  Изглеа е опраено сега. Се е во ред.
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,162
  6,197
  21 Јануари 2009
  Летвит сеа форумов мислиш серверон в куќи ми е.
   
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,179
  832
  1 Јуни 2016
  [​IMG]
   
  На omegaRED и G4M3R им се допаѓа ова.
 18. krema

  krema
  Professor

  10,012
  9,650
  24 Јуни 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...