• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

sodimm

 1. cgfreak

  Продадено 16GB (2x8GB) SODIMM DDR3L - 1600MHz 1.35V

  Денес извадени заради надградба. Работат одлично, без никакви проблеми досега. Цена: 1x8GB: 1800ден. 2x8GB: 3500ден.
 2. gremlin

  Crucial Ballistix Black 16GB DDR4 Kit SO-DIMM 3200Mhz CL16

  Продавам нови два модула (2x8GB) Crucial Ballistix Black 16GB DDR4 Kit SO-DIMM 3200Mhz CL16. Донесени се од странство но за жал лаптопот не го подржува XMP профилот па ги работи на 2666Mhz CL19. Цена: 4000 денари (мене ме коштаа сосе шипинг 4700).
 3. JasSum

  Проценка Рам за лаптоп

  Продавам неколку плочки рам M471B5273DH0-CH9 - Samsung 4GB DDR3-1333 SODIMM PC3 10600 M471B5273DH0-CK0 - Samsung 4GB DDR3 PC3-12800 1600MHz 204-Pin SODIMM Samsung 1GB 2RX16 PC2 -6400S-666-12-A3 Nanya NT512T64UH8B0FN-3C SoDimm 512MB PC-5300 Non ECC 667Mhz hynix 1gb 2rx16 pc2-5300s-555-12...
 4. SpiritBond

  Продадено Kingston Impact 16GB CL15 DDR4

  Го продавам горенаведениот рам за лаптоп. Гаранција има уште 5 години од Анхоч. Цена: 4000 ден.
 5. T

  Купувам 2GB DDR2 SODIMM

  Не барам плочка од 1GB, заинтересиран сум само за плочка од 2GB.
 6. sp1on

  SODIMM 8GB DDR3 1600 MHZ

  kako sto vika naslovot kupuvam 8gb ddr3 1600mhz za macbook laptop.. prodavam ili menuvam 2 plocki od 2GB DDR3 1600Mhz od samiot laptop pisete poraka ili na mail [email protected] blagodaram
На врв Дно