• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

smarttv

 1. Глупав

  Samsung проблем со Smart IPTV апликација

  Не знам кои духови ме обземаа за да се нафатам да бидам препродавач (resell) на IPTV, ама се фатив на орото за некоолку евра пoефтина ITPV... следно прашање: Samsung SmartTV UE40J5202 модел... одеднаш престана да се контетира со m3u листата... од провајдерот рекоа дека е до SmartIPTV...
 2. I

  Предлог за TV BOX

  Здраво дечаци :) Предлог ми треба за android tv box, mini pc whatever, да го приклучам во тв и да си имам паметен телевизор со апликации со сурфање all the goodies...и да не заборавам макс до 4к поише не ми се дава... тенкју ај лав ју :*
 3. Глупав

  Blizoo + Philips 40PFH5500

  Да не ги рекламирам сега Blizoo не е ни битно... Се решив за еден од пакетите и решив да земам телевизор Philips 40PFH5500 од нив на 48 рати (може и ќе заборават за долгот после 36тата рата). Прашањето ми е следново : Дали некој знае информација телевизорот дали има поддршка за DLNA, бидејќи...
На врв Дно