1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Samsung проблем со Smart IPTV апликација

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од Глупав, 15 Февруари 2019.

 1. Глупав

  Глупав
  Gaining Experience

  382
  180
  20 Април 2008
  Машко
  Не знам кои духови ме обземаа за да се нафатам да бидам препродавач (resell) на IPTV,
  ама се фатив на орото за некоолку евра пoефтина ITPV...

  следно прашање: Samsung SmartTV UE40J5202 модел...
  одеднаш престана да се контетира со m3u листата...
  од провајдерот рекоа дека е до SmartIPTV апликацијата или нивен сервер...
  при реинсталација ги памтеше параметрите,
  се решив на фактори ресет на ТВ
  при што не дозволува повеќе инсталација на апликацијата ...
  некое решение???
   

Сподели

Вчитување...