Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

sapphire

 1. Sapphire HD 7770 GHz Edition

  Sapphire HD 7770 GHz Edition

  Kupena 2013 godina, vo super sostojba, funkcionira naj normalno. Iscistena spremna za koristenje. Kontakt 075/795-204
 2. PowerColor Red Dragon AMD Radeon RX 6800 XT 3DHR OC 16GB

  PowerColor Red Dragon AMD Radeon RX 6800 XT 3DHR OC 16GB

  Се продава PowerColor Red Dragon AMD Radeon RX 6800 XT 3DHR OC 16GB Не се отварани (со фабричка пломба) по ваша желба може да се отворат и исчистат, сменат термална паста... Led switch ( свети Red Dragon на самата карта во црвена боја) Големо и масивно ладење со голем heatsink обложен со бакар...
 3. RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB

  RX 5700 XT Sapphire Pulse 8GB

  AMD графичка картичка купена пред 3 години од Нексио. Користена за лабав гејминг (1-2 саата дневно, 4-5 дена неделно, ретко играни многу захтевни игри) во просторија кај што не се пуши, на собна температура и заштитена од прашина. Добро е сочувана и си работи со исти перформанси како првиот...
 4. SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 470 8G

  SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 470 8G

  Продавам SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 470 8GB. Прв сопственик на картичката, строго користена за гејминг целиот период. Графичката е во добра состојба и целосно функционална, без coil-whine или други проблеми. Морам да напоменам дека во 2018-та престана да дава сигнал, при што под гаранција беше...
 5. Нема Слика

  проценка на хардвер

  здраво дечки, ми треба проценка на конфигурацијата, а ако не ви е товар и одделно на компонентите. во моментов конфигурацијата се користи во друго куќиште (lian li 011 dynamic mini) со custom водно ладење (1x360, 2x240 радијатори) оверклока до 4.9гхз стабилно, на 5гхз на НЕКОИ игри знае да...
 6. rippermkd

  Sapphire pulse RX6600xt

  се продава горенаведената графичка, купена во септември од Нексио со гаранција, не памтам до кога, ќе има едит. користена е за гејминг на 1440р, претежно дота, cyberpunk и уште неколку игри. цена 42000мкд. можна замена за 3070/ti или rx67/800xt зависно од модел, цена, како е користена итн. еве...
 7. Speedy

  Користена графичка за BitMining??

  Значи вака има еден дечко продава графички користени за BitMining незнам колку точно време али кажа ги купел у 2014та година и сакав да зеам една али полека полека сватив дека мајнинг ја користи графичката на 100тка не и дава да дише 24/7 па сакав да се посоветувам со вас дечки дали вреди да...
 8. V

  Проблем со HD7870...Bad Vram?

  Конечно време после одмор да ја средам графичкава. Ако се средува. #Sapphire HD7870 Имено, играјќи АРМА 3, летав во хели со еден рандом тип онлајн i наеднаш снема слика. Не се изгаси мониторот, ама како да објаснам, светеше црно. Темно кафеаво може да се каже. Звук чинам немаше исто. Alt+f4...
На врв Дно