Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
TylerMkD

SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 470 8G

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Продавам SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX 470 8GB.
Прв сопственик на картичката, строго користена за гејминг целиот период.

Графичката е во добра состојба и целосно функционална, без coil-whine или други проблеми.
Морам да напоменам дека во 2018-та престана да дава сигнал, при што под гаранција беше сервисирана во Анхоч и од тогаш е гејмана постојано на QHD и 4K екран без да пројави никаков проблем.
Би спомнал и редовно чистена, но кај овие модели има механизам за автоматско чистење на кулерите, така што немам видено грам прашина низ годините.

Барам реална проценка за форумска продажба.

81H3tnMZQJL._AC_SL1500_.jpg

Информации

Автор
TylerMkD
Поднесена
Последна промена
Прегледи
1175
На врв Дно