Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
rippermkd

проценка на хардвер

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
44.000 ден.
Истекува

Опис

здраво дечки, ми треба проценка на конфигурацијата, а ако не ви е товар и одделно на компонентите. во моментов конфигурацијата се користи во друго куќиште (lian li 011 dynamic mini) со custom водно ладење (1x360, 2x240 радијатори) оверклока до 4.9гхз стабилно, на 5гхз на НЕКОИ игри знае да заглави
i7-8700k
rog strix z370i gaming
2x8gb ddr4 3200mhz xpg gammix
coolermaster hyper 103
sharkoon QB one
rx6600xt sapphire pulse kupena vo septemri od neksio so garancija kutija itn...
bez napojuvanje

Информации

Автор
rippermkd
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
245

Повеќе огласи од rippermkd

На врв Дно