• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

ryzen 5

 1. SpiritBond

  Проценка Продавам Mid-range Gaming PC

  Поради заминување во странство го продавам пц-то од потпис.Јас си имам некои цени за деловиве замислено, но прво би ве замолил за проценка на деловиве за да одлучам дали вреди да се дава. Има можност да се земат делови одделно. Може и понуди (само не замени/замени+доплата) во пп. CPU: AMD...
 2. Sartorius

  Проблем со Asus Prime X370-Pro

  Пред некој ден склопив декстоп со следнава конфигурација: MOBO: Asus Prime X370-Pro CPU: AMD Ryzen 2600 3.4GHz GPU: GeForce 1070 Zotac RAM: Kingston XMP HyperX Predator 16GB 3200 MHz CL16 PSU: Cooler Master Vanguard V 650W Не може POST да направам. Се е поврзано како што треба, сите кулери...
 3. gremlin

  AMD Ryzen 5 1500X BOX

  Продавам процесор AMD Ryzen 5 1500X BOX користен една година со уште две години гаранција од СЕТ. Процесорот е со бокс кулер Wraith Spire. Цена: 6500
 4. rippermkd

  Проценка ryzen 5 1600x, asrock ab350 pro4

  ако може проценка на деловиве, рајзенот има локална гаранција од Нексио, а матичната не - купена е од САД. процесорот на истава матична е клокнат @3.95Mhz, 1.36v. температура не крева повеќе од 36 (45 на приме95 после 3-4 часа), затоа што е на водно ладење од ЕК со 360мм дебел радијатор. ако ме...
 5. spiritBreaker

  Потенцијален проблем со АМД конфигурација

  Доколку би можело да се нарече проблем... ок, еве ја ситуацијата: се работи за амд систем: AMD Ryzen R5 1600 матична Gigabyte AB-350m RAM 1x8GB G-Skill Flare X @ 2400 MHz SSD Samsung 850 EVO 250GB инсталиран е виндоус 10 ентерпрајз (по грешка), 64 битен, со сите драјвери ова она - плус и...
На врв Дно