Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

proxmox

  1. Psycore

    Self-Hosted - Генерална Дискусија

    Ја отварам оваа тема да поразговараме општо за selfhosted. Дали поседувате дома некаков вид на сервер? Дали хостирате нешто? Одкако ми рикна HTPC-то од потпис: Intel® Core™ i5-4570 | Ultra Small Form Factor | SSD 120GB | 6TB WDs | Plex Media Server, и одкога плаќам VPS сервери извесно време...
На врв Дно