• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

поправка

 1. ivche1337

  Поправка на PCB на тастатура

  Здраво дечки, Имам тастатура Anne Pro 2 и после 2 години чепкање ја расипав. При одлемување на свич го откорнав падот за лемење и жичката што иде до диодата. Има ли некој тука што работи со плочи да направиме муабет?
 2. spiritBreaker

  Препорака за сервисер

  Здраво дечки, потребен ми е сервисер за мобилни телефони, на кој што ќе му однесам заменски екран, и телефонот и да го замени само екранот. потребен ми е, секако доколку знаете ДОБАР сервисер кој што нема да ме матка и мота. работната рака си ја плаќам соодветно, значи потребен ми е она шо би...
На врв Дно