Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

поправка

 1. V

  Asus VW193 покажува слика само на секунда.

  Здраво, кога ќе го уклучам компјутерот мониторов работи само секунда и потоа од на стандби. Не е проблем до компјутерот пробав со друг монитор. Дали знаете кој дел би можел да е дефектен.
 2. ivche1337

  Поправка на PCB на тастатура

  Здраво дечки, Имам тастатура Anne Pro 2 и после 2 години чепкање ја расипав. При одлемување на свич го откорнав падот за лемење и жичката што иде до диодата. Има ли некој тука што работи со плочи да направиме муабет?
 3. spiritBreaker

  Препорака за сервисер

  Здраво дечки, потребен ми е сервисер за мобилни телефони, на кој што ќе му однесам заменски екран, и телефонот и да го замени само екранот. потребен ми е, секако доколку знаете ДОБАР сервисер кој што нема да ме матка и мота. работната рака си ја плаќам соодветно, значи потребен ми е она шо би...
На врв Дно