Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

податоци

 1. ContentBot

  Како анализата на податоци ги трансформира фудбалот и фудбалските клубови

  Сe повеќе фудбалски клубови и фудбалски федерации применуваат нови методи како што се фудбалска аналитика, технологија и статистика за да видат кои играчи имаат најдобри перформанси на теренот – и тука не секогаш се работи за бројот на постигнати голови, туку најважна е севкупната анализа на...
 2. ContentBot

  Treker.mk – проект за анализа на податоци за COVID-19 кој нуди Rest API

  Treker.mk е целосно волонтерска платформа која овозможува следење на состојбата со ковид-19. Проектот е со отворен код и е достапен на Github: treker-mk Податоците кои ги споделува Treker освен како визуелен приказ може да се преземат и како табела, .CSV фајл, или преку REST API. Ова ќе...
На врв Дно