• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

plugins

 1. marv

  Wordpress плагин за калкулатор за кредит (платено)

  Се бара некој да скоцка плагин за Вордпрес, за пресметка на рата од кредит. Нешто како што имаат овие Tigo, Forza, iUteCredit итн. Т.е. најблиску до ова Loan Calculator | Cara Credit Union. Нема потреба од бекенд дел, може се да се внесува преку некој текст фајл, само фронтенд е битно. Добивате...
 2. bobipp

  Попусти за Black Friday и Cyber Monday

  Ајмо попусти за wordpress hosting и plugins: https://www.codeinwp.com/blog/wordpress-black-friday-cyber-monday-deals/
На врв Дно