• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Попусти за Black Friday и Cyber Monday

 • Ја почнал/а темата
 • #1

bobipp

Gaining Experience
13 ноември 2009
356
225
bobipp's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 2700X with Wraith Prism Cooler
Motherboard
Asrock B450 Pro 4
Storage
SSD Samsung 860 EVO 250 GB
PSU
Riotoro Enigma G2 650W Gold full modular
RAM
2x8 GB G. Skill Ripjaws V 3200 Mhz
Video card
MSI GTX 1650 SUPER 4 GB OC Edition
Case
Riotoro CR400 2x120 mm fans
Mouse
A4Tech X-710BK
Monitor
AOC i2269vwm 21.5" IPS
OS
Windows 10 Pro

xenon

Guru
15 јануари 2011
3,791
9,259
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
i7 5960X 4300mhz
Motherboard
Asus X99 Deluxe
Storage
intel 750 400gb / 2 x 8tb seagate, 4 x 6TB WD, 3 x SM951 512gb, 4 x 4TB WD
PSU
Antec 1300W
RAM
64GB DDR4 @ 3200mhz
Video card
SLI (2 x Asus 1080Ti Strix)
Case
Coolermater Cosmos II
Mouse
Sentinel III
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x (2), Adam A3x (2), TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung KS7500 4К HDR
OS
W10P
Ваква тема за да има поента треба да се листираат зделки (реални попусти) на продавници кои за културна сума вршат испорака до МК. Без ваков податок нас џабе ни е.
 

steelseries

On your way to fame
20 декември 2015
899
564
Skopje
steelseries's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 1700 w/Stock Cooler (Wraith Spire RGB)
Motherboard
Asus x370 Prime PRO
Storage
WD10EZEX Blue
PSU
Cooler Master Vanguard 750+ Gold
RAM
HyperX Predator 2x8GB // 3200Mhz
Video card
Asus GTX 1060 6GB
Mouse
SteelSeries Rival 310
Keyboard
Gigabyte K85 Mechanical RGB
Monitor
Benq RL2455HM
OS
Windows 10 Pro
во мкд 1 ден пред блек фрајдеј ќе покачат цени па после као демек има попуст РИП
 

Cika

V.I.P
8 декември 2009
2,666
1,420
Не е од македонија, туку од германскиот ибеј картава. Сите имате барем по некој роднина шо може да ви ја донесе тука. 5000 денари е поефтина. т.е 300 евра е.
@psyside Мислам дека било какви понуди се океј, се додека е од европски ибеј ако земеме во предвид дека сите имаат по некој во германија шо коже да и заврши работа.
 

esquimaux

On your way to fame
16 јануари 2016
613
997
Скопје
Не е од македонија, туку од германскиот ибеј картава. Сите имате барем по некој роднина шо може да ви ја донесе тука. 5000 денари е поефтина. т.е 300 евра е.
@psyside Мислам дека било какви понуди се океј, се додека е од европски ибеј ако земеме во предвид дека сите имаат по некој во германија шо коже да и заврши работа.
У сетек картава е 20 илјади. Тоа е 1500 денари поскапо. Како тоа сите имаме роднина у Германија? Ова е ко да речам сите имате дилерски у Сетек па така и поефтино од Германија искача..
 

Cika

V.I.P
8 декември 2009
2,666
1,420
У сетек картава е 20 илјади. Тоа е 1500 денари поскапо. Како тоа сите имаме роднина у Германија? Ова е ко да речам сите имате дилерски у Сетек па така и поефтино од Германија искача..
Не знам од кој каталог глеаш, ама ова е всушност картата. цели 5 цигли е разликата. Е сеа за тоа дека сите имате по некој у Германија, не се прајте патриоти, не пали тука тоа. А за 5 илјади, вреди да ти ја донесе некој пријател или роднина ако ја купиш тука и само ако ја испратиш на негова адреса. Плус и Mafia 3 ја има, не знам колку пари е. Според мене е добра зделка. Долго време не практикувам да пазарувам од македонски продавници, затоа не знам тука како што се дешава, само за ситници.
А да, и Windows 10 PRO за 15 долара.
 

esquimaux

On your way to fame
16 јануари 2016
613
997
Скопје
Не знам од кој каталог глеаш, ама ова е всушност картата. цели 5 цигли е разликата. Е сеа за тоа дека сите имате по некој у Германија, не се прајте патриоти, не пали тука тоа. А за 5 илјади, вреди да ти ја донесе некој пријател или роднина ако ја купиш тука и само ако ја испратиш на негова адреса. Плус и Mafia 3 ја има, не знам колку пари е. Според мене е добра зделка. Долго време не практикувам да пазарувам од македонски продавници, затоа не знам тука како што се дешава, само за ситници.
А да, и Windows 10 PRO за 15 долара.
http://setec.mk/Computers-IT/PC-and-PC-equipment/Graphic-Cards/ASUS-STRIX-GTX1060-6G-GAMING16884

Каква врска има патриотизам? Еве јас пример немам роднина у германија ниту пак познаник. Што да правам? Да можам јас би бил у моментов у Германија, не би седел у дупкава ич да ти кажам.
Едноставно не е толку добра зделката ко што мислиш. За 1500 денари не се исплати само времето што ќе ја чекаш картата од германија, да не збориме само колку е побитна локална гаранција да имаш.

PS. Таа Windows лиценца е еквивалентна на пиратска..
 

lynx

Unstoppable
4 септември 2008
3,500
3,248
Ова ми стаса на мејл од "zemi.mk" мислам дека некој дечко од форумов го држи, јас имам преку нив 3-4 македонски домена.
Хостингот незнам каков е, ама за 200 денари дури и за тестирање седи е повеќе од таман.

hosting_ponuda.PNG
 

Krkac

Gaining Experience
29 февруари 2008
113
81
Може на некој ќе му се најде, за цена од 1$ месечно:
Godaddy Economy plan you will Get:
 • 1 free domain (if you go for 12 month plan)
 • 100 GB Space
 • Unlimited bandwidth
 • Free application installation ( Open source like WordPress)
 • Cpanle as control panel one of the best hosting management.
 • 99.99% uptime
 • Money Back Guarantee
 • 24/7 Support and DDoS protection
Terms and condition
*Get 12 months of Godaddy economy web hosting for $1/month, after which price increases to regular list price. Offer available for new hosting plans only (not renewals). Your discount will appear in your cart.
Клик

 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181


Како и минатиот black friday и оваа година ги спуштивме цените за 80%. Попустот трае само денес и важи за Линукс пакетите. http://zemi.mk/hosting.aspx

За оние кои имаат домени во Земи.мк, вчера ја пуштивме Андроид апликацијата за управување со домени, а и хостинг пакети goo.gl/WYaQcr iOS верзијата доаѓа наскоро.

Некаде во декември е планирано и објавувањето на новата Земи.мк платформа која ќе вклучува афилиејт програма, домен маркет, дел за фриленсери и други алатки...

Поздрав,
www.zemi.mk
https://www.facebook.com/zemi.mk/
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,142
12,719
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
Супер е понудава, ама зашто нема хттпс за плаќање??? Како да платам сега?

Screen Shot 2016-11-25 at 09.29.22.png
 

Gaston

Unstoppable
9 февруари 2011
1,612
2,853
Gaston's setup  
Audio
AR
Под мотото Black Friday лудило, Телеком нуди заклучен телефон со договор на 24 месеци и претплата од 900 денари:
Clip.png

meanwhile, без никакво лудило, обврски, телефон кој работи на сите оператори, по редовна цена во Мобеликс:
Clip_2.png
 

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,376
2,746
Супер е понудава, ама зашто нема хттпс за плаќање??? Како да платам сега?

Погледнете го атачментот 50202
Класичен Casys IFrame. Немора да имаат хттпс, пошто плаќаш директ преку Касис а они немаат никаква врска. Е сега тоа што неморе е едно, ама Хостинг провајдер да нема хттпс у клиент делот е малце друго и да малце за резерва.
 

Dr_KleX

Gaining Experience
26 јануари 2014
65
65
Малку ми е тапа муабетот сите ние имаме по некој у Германија постирајте hot deals од европскиот Амазом, добро јас имам повеќе роднини и приатели во USA и што треба да речам постирајте од америчиот Амазон, пссс.
На ваква тема за BF треба првенсвено да се постираат попусти во МКД (ако ги има), после интернет попусти од странство со испорака до МКД, како и попусти на витуелни добра кој можат да се купат од тука.

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,370
1,456
127.0.0.1
petrov.mk
Супер е понудава, ама зашто нема хттпс за плаќање??? Како да платам сега?

Погледнете го атачментот 50202
немаш гајле, страната и да нема SSL, формата што е од CPay има, кај нив е прикажана преку iframe прозорец, така да неможат никако да ти ги видат податоците од картичката. ;)
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
4,142
12,719
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
немаш гајле, страната и да нема SSL, формата што е од CPay има, кај нив е прикажана преку iframe прозорец, така да неможат никако да ти ги видат податоците од картичката. ;)
OK, на твоја одговорност, пошто од земи.мк несакаат да превземат одговорност :D
 
 • Ми се допаѓа
Реакции: marv

Pulse

Practice makes perfect
26 октомври 2014
1,370
1,456
127.0.0.1
petrov.mk
OK, на твоја одговорност, пошто од земи.мк несакаат да превземат одговорност :D
го имам лично интегрирано cPay системот, знам како работи :D cpay за да ја интегрираш таа форма ти бара од пиле млеко да измислиш за да проработи. cpay sucks!
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,220
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно