• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Wordpress плагин за калкулатор за кредит (платено)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,376
2,746
Се бара некој да скоцка плагин за Вордпрес, за пресметка на рата од кредит. Нешто како што имаат овие Tigo, Forza, iUteCredit итн. Т.е. најблиску до ова Loan Calculator | Cara Credit Union. Нема потреба од бекенд дел, може се да се внесува преку некој текст фајл, само фронтенд е битно.
Добивате формули, изглед генерално тој погоре, треба да може да се преведе на 3 јазици, пошто страната работи на МК,АЛ и ЕН. Подетално и понуди и да се чуеме во ПП.
Во прилог еден Ворд во ZIP, со малце објаснување. Имам и дел од веќе изработена мобилна апликација (која им е дадена од некој донатор) и која ја користат, т.е. делот за калкулатор. Колку видов и препознав (овој сегмент не ми е фах) е работено во Ангулар и Кордова. Ако ви биде од помош и тоа ќе го добиете.
 

Атачменти

  • Ја почнал/а темата
  • #2

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,376
2,746
Ај да не испадне после, празник било не сте виделе

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
  • Ја почнал/а темата
  • #4

marv

Unstoppable
5 октомври 2007
3,376
2,746
Ова најлесно се решава со jQuery(најпросто) + jQuery UI за слајдерот. Еве пример готово: Accrue.js - A Loan and Interest Calculation Plugin for jQuery
Не мора да е најдобро ама е наједноставно мислам.
Па генерално кажано да, ама и не. Математиката е различна, има податоци повеќе и слично. Плус овие работат по америчката амортизациона формула, и така. Да сѐ се менува и преправа, затоа и оставив кој што сака да се нафати, да прочита точно се во приложениот атач, и да си даде понуда за готов плагин. Што и како ќе користи не се мешам, се се прифаќа.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,984
Мислења
854,220
Членови
29,623
Најнов член
Vaporizer
На врв Дно