• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

лични податоци

 1. JasSum

  Конфигурација/систем за бекап на податоци

  Треба да се состави конфигурација која ќе биде за бекапирање на податоци. Податоците ќе се снимаат мрежно од некои компјутери од мрежата што ќе имаат пристап. Тие треба да бидат во раид1 и треба да биде енкрипитрано. Тие податоци на 2 недели ќе се вадат на надворешен медиум (усб / хдд / двд) што...
 2. D

  Лични податоци на неколку илјади студенти се шират по и-мејл

  Лични податоци на студенти кои се запишани на Машинскиот, но и на други факултети се споделени на имејл испратен до стотина студенти на МФ, јави Радио МОФ. Најголем дел од податоците се на студенти од Машинскиот факултет. Според адресата ([email protected]) податоците се споделени од главниот...
На врв Дно