• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

facebook

 1. dipetar

  Disabled Facebook account

  Не знам дали на некој се случило, ама fb ми напрај disabled account пошо се сомневале дека не се викам така, и сум морал копија од официјален документ да им пратам. Ок, зацрнив доверливи податоци, атачирав скен од лк, ама на крај ми вика дека неможно е да се направи евалуација поради малиот...
 2. Marjan Big Dickovski

  instant aticles како да креирам Payout

  Го поврзав мојот блог со Instant Article неколку што познавам имат креирано payout на македонска картица да му стигаат парите но никој не кажува како има ли некој што знае и сака да каже како да го напраам тоа?
 3. Gumirano

  Facebook problem

  Дечки, по враќање од Грција, suggested/sponsored постовите останаа на грчки јазик. Страници кои се лајкнати пред тоа на пример Reebok, ако ги пишам во search, директно отвара ReebokGreece и сл. Локацијата е океј, апликации преинсталирани. Вака ми дава на fb и на instagram. Eventi под today ми...
 4. xnickx

  Facebook contact sync за Android-проблем

  Прво, не сум сигурен дали го постирам ова на соодветниот подфорум, ако е потребно ги замолувам модераторите да ја преместат темава во соодветниот. Денес се подновив со HTC 10 и ги синхронизирав контактите од стариот ми намачен HTC M7. Сега не знам дали е до верзијата на андроидот или до...
На врв Дно