Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Facebook contact sync за Android-проблем

xnickx

On your way to fame
20 декември 2014
619
851
xnickx's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 6500 3.2MHz & Stock
Motherboard
ASUS ROG Maximus VIII Hero
Storage
Samsung 850 Evo 250Gb / WD Blue 1Tb
PSU
Thermaltake TR2 500W Bronze
RAM
Kingston Hyper X Fury 8Gb DDR4 2666MHz
Video card
ASUS Strix GTX960 DC2 4GD5
Case
SAMA Black Widow
Mouse
Steel Series Rival 100
Keyboard
Cooler Master QuickFire Ultimate
Audio
Labtec 2.1
Monitor
Samsung Syncmaster 2032Bw 20"
OS
Windows 8.1
Прво, не сум сигурен дали го постирам ова на соодветниот подфорум, ако е потребно ги замолувам модераторите да ја преместат темава во соодветниот.

Денес се подновив со HTC 10 и ги синхронизирав контактите од стариот ми намачен HTC M7. Сега не знам дали е до верзијата на андроидот или до верзијата на фејсбукот, но не можам да ги синхронизирам контактите од ФБ со постоечките контакти во именикот, само како опција имам Вибер или Гугл.

Барав по нет од други форуми, но не најдов конкретни одговори за тоа до што е проблемот. На апликацијата на ФБ има нешо што се вика continuous contacts upload, и објаснува конкретно за што служи. Направив enable, но ништо не се промени. Дали синхронизирањето со ФБ е веќе минато или постои некое си решение за овој недостаток?

Најмногу ми е што порано си ги синхронизираше профилните слики на луѓето, а вака ќе треба многу „ручни рад“.

Благодарам однапред.
 

BazeMK

Gaining Experience
5 април 2011
140
190
Skopje
BazeMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Xeon x5450 @ 4.01GHz (9 x 444) & Cooler Master Hyper 212 Plus Double
Motherboard
Asus P5Q-E
Storage
LITEONIT LJT-128L6G-11 M.2 2260 128GB & Hitachi HDS721050CLA360 500GB
PSU
Cooler Master Elite Power - 460W Power Supply
RAM
8GB DDR2 1066+ MHz
Video card
AMD Radeon R9 270x Dual-X
Case
ATX Midi Tower Case Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Mac look alike
Keyboard
Mac look alike
Monitor
22' 1680 x 1050 main, 19' 1440 x 900 second
OS
Microsoft Windows 10 Enterprise Edition 64-bit (Build 14393)
Оди на play store и спушти ја Sync.me
enjoy :p
 

HoLfElDeR

Gaining Experience
13 октомври 2010
194
104
Непозната
FB веќе не дозволува синхронизација на контакти, така да најубаво симни си ја sunc.me, jaс ја користам неа и е супер апликација
 

xnickx

On your way to fame
20 декември 2014
619
851
xnickx's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 6500 3.2MHz & Stock
Motherboard
ASUS ROG Maximus VIII Hero
Storage
Samsung 850 Evo 250Gb / WD Blue 1Tb
PSU
Thermaltake TR2 500W Bronze
RAM
Kingston Hyper X Fury 8Gb DDR4 2666MHz
Video card
ASUS Strix GTX960 DC2 4GD5
Case
SAMA Black Widow
Mouse
Steel Series Rival 100
Keyboard
Cooler Master QuickFire Ultimate
Audio
Labtec 2.1
Monitor
Samsung Syncmaster 2032Bw 20"
OS
Windows 8.1
Благодарам за помошта :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.277
Мислења
977.750
Членови
35.575
Најнов член
fortspecialities
На врв Дно