Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Шокантно: 75% од македонците на Facebook читаат само наслови и коментираат

ContentBot

Робот (content unit)
12 ноември 2021
193
595
www.IT.mk

Isak Keyten

Practice makes perfect
25 ноември 2014
1.232
1.419
Скопје
Isak Keyten's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-4460 Processor 6M Cache, 3.20 GHz Haswell 22nm Technology
Motherboard
ASUS H81M-K (SOCKET 1150)
Storage
Samsung SSD 850 PRO 120GB
PSU
Thermaltake TR2 Bronze 700W
RAM
Kingston HyperX DDR3 16GB 1600Mhz Dual-channel
Video card
ASUS AMD Radeon R9 280x 3072MB
Mouse
Logitech G603 LIGHTSPEED
OS
Windows 10 :(

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.235
16.023
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS
Морам да признаам дека го прочитав насловов, не кликнав на веста, и не бев шокиран, ама еве ќе искоментирам замо врз база на насловот! In a way, I proved you right!
 

Trtka

Gaining Сало
11 април 2018
470
578
Многу јасно кога 99% од насловите се : Шокантно !!! Само една состојка ве дели од витка става !!
Овие кај Мирко се обучувани, затоа така.
 

Oktar

Хаќер без дрон
23 октомври 2012
5.235
16.023
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i9-9900k + Noctua NH D15 Chromax.black
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
MSI RTX3080 SuprimX
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2, Logitech MX Master 3, Logitech Wireless G Pro, Logitech G703
Keyboard
Keychron Q2, Keychron Q6, Logitech MX Keys Mini
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 11 + MacOS

Паланчански

Gaining Experience
18 август 2019
456
292
Нема потреба да читам повеќе од насловот. Нели тој треба да ја одразува содржината на текстот?

Наслов: Масовна тепачка пред основно училиште.
Текст: Се степале двајца ученици...

Сите овие пАртали треба законски да се забранат. Зарем тоа не е измама? Читателот е еден вид на потрошувач, би требало да биде заштитен со законот за заштита на потрошувачите.
 

chroot

Gaining Experience
12 ноември 2021
342
427
Скопје
Ајде бе дајте за денес производот, секој пола саат отварам форум :ROFLMAO:

И јас не го прочитав текстот, моментот кога видов Lorem Ipsum се сетив на прва година факс кога правев веб страни со тој текст и си реков ова нешто утка, close.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.798
3.741
www.iwmnetwork.com
Нема потреба да читам повеќе од насловот. Нели тој треба да ја одразува содржината на текстот?

Наслов: Масовна тепачка пред основно училиште.
Текст: Се степале двајца ученици...

Сите овие пАртали треба законски да се забранат. Зарем тоа не е измама? Читателот е еден вид на потрошувач, би требало да биде заштитен со законот за заштита на потрошувачите.

Исто и за книги.
 • Господар на прстените - што не е јасно?
 • Кодот на ДаВинчи - кој не знае кој е ДаВинчи, имал код.
 • Војна и мир - после војна, мир.
У Шведској пингвини, здраво.
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.916
10.175
Erga Gomnes
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer
Motherboard
Asux X670E-F
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W High current pro Platinum
RAM
32GB (2x16) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
RTX 3090 24Gb
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3s
Keyboard
Coolermaster Master Keys Pro L, Logitech MX Mechanical
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
43" Samsung
OS
Windows 11 Pro
Немојте бе и вие со вакви бижутерија наслови, шокантно.... алергичен сум од “порталиве“.
ШОКАТНО, ЕКСКЛУЗИВНО, НЕВЕРОЈАТНО, СО ЛЕСНО ДА Е, СО ПОМИН, НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НАПРАВИЛ, КОГА ЌЕ ГО ПРОЧИТАТЕ ОВА..., ВО ОВАА ЗЕМЈА СЕ СЛУЧИЛО ЧУДО!!, ПОГЛЕДНЕТЕ КАДЕ ИМАЛО ЗЕМЈОТРЕС/КАТАКЛИЗМА/АПОКАЛИПСА, ОВОЈ ЧОВЕК ГО ЈАДЕ САМО ОВА..., ЏЕЈ ЛО/КАРДАШИЈАН/ТАРАПААНА СЕ, АКО СТЕ ОВОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК..ВЕ ОЧЕКУВААТ ПАРИ/СЕКС, 3/4/5/9 РАБОТИ ШТО НЕ ТРЕБА ДА ГИ НАПРАВИТЕ НА ОВОЈ ДЕН, ЕКСПЕРТИТЕ РЕКОА, КОНЕЧНО НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИЈА, 5 РАБОТИ ТРЕБА ДА ГИ ЈАДЕТЕ СЕКОЈ ДЕН, ЗАРАДИ ОВА СТЕ ДЕБЕЛИ..

Кликови ли се кликови, аргатски маки големи.
 

D

Администратор
31 март 2007
3.798
3.741
www.iwmnetwork.com
ШОКАТНО, ЕКСКЛУЗИВНО, НЕВЕРОЈАТНО, СО ЛЕСНО ДА Е, СО ПОМИН, НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НАПРАВИЛ, КОГА ЌЕ ГО ПРОЧИТАТЕ ОВА..., ВО ОВАА ЗЕМЈА СЕ СЛУЧИЛО ЧУДО!!, ПОГЛЕДНЕТЕ КАДЕ ИМАЛО ЗЕМЈОТРЕС/КАТАКЛИЗМА/АПОКАЛИПСА, ОВОЈ ЧОВЕК ГО ЈАДЕ САМО ОВА..., ЏЕЈ ЛО/КАРДАШИЈАН/ТАРАПААНА СЕ, АКО СТЕ ОВОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК..ВЕ ОЧЕКУВААТ ПАРИ/СЕКС, 3/4/5/9 РАБОТИ ШТО НЕ ТРЕБА ДА ГИ НАПРАВИТЕ НА ОВОЈ ДЕН, ЕКСПЕРТИТЕ РЕКОА, КОНЕЧНО НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИЈА, 5 РАБОТИ ТРЕБА ДА ГИ ЈАДЕТЕ СЕКОЈ ДЕН, ЗАРАДИ ОВА СТЕ ДЕБЕЛИ..

Кликови ли се кликови, аргатски маки големи.

Ако веќе се одвојува време за коментар, вреди да се одвои време и за клик на линкот и да се види за што точно се работи. :)
Немаме банери, не монетизираме директно трафик - нема да ни направиш услуга без гајле. :)
 

Trtka

Gaining Сало
11 април 2018
470
578
Исто и за книги.
 • Господар на прстените - што не е јасно?
 • Кодот на ДаВинчи - кој не знае кој е ДаВинчи, имал код.
 • Војна и мир - после војна, мир.
У Шведској пингвини, здраво.
Ова би било вака :
Носел прстен на погрешна рака и му се случило ова!
Читал иста книга и открил што не треба да прави во петок! Дали вие го правите тоа??
Научниците потврдија!! 100% од војните завршуваат со мир!! Еве како:
( се извинувам, знам дека сум хејтер)
 

zirkach

On your way to fame
12 февруари 2015
934
718
Струга
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
Или нешто вакво :)
CTPAШНО ВИДЕО ОД АВТОПАТ ВО МАКЕДОНИЈА
 

Атачменти

 • Capture.JPG
  Capture.JPG
  43,6 KB · Прегледи: 79

moongose

Unbeatable
19 јули 2013
3.605
4.365
ШОКАТНО, ЕКСКЛУЗИВНО, НЕВЕРОЈАТНО, СО ЛЕСНО ДА Е, СО ПОМИН, НЕМА ДА ВЕРУВАТЕ, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО НАПРАВИЛ, КОГА ЌЕ ГО ПРОЧИТАТЕ ОВА..., ВО ОВАА ЗЕМЈА СЕ СЛУЧИЛО ЧУДО!!, ПОГЛЕДНЕТЕ КАДЕ ИМАЛО ЗЕМЈОТРЕС/КАТАКЛИЗМА/АПОКАЛИПСА, ОВОЈ ЧОВЕК ГО ЈАДЕ САМО ОВА..., ЏЕЈ ЛО/КАРДАШИЈАН/ТАРАПААНА СЕ, АКО СТЕ ОВОЈ ХОРОСКОПСКИ ЗНАК..ВЕ ОЧЕКУВААТ ПАРИ/СЕКС, 3/4/5/9 РАБОТИ ШТО НЕ ТРЕБА ДА ГИ НАПРАВИТЕ НА ОВОЈ ДЕН, ЕКСПЕРТИТЕ РЕКОА, КОНЕЧНО НАУЧНИЦИТЕ ОТКРИЈА, 5 РАБОТИ ТРЕБА ДА ГИ ЈАДЕТЕ СЕКОЈ ДЕН, ЗАРАДИ ОВА СТЕ ДЕБЕЛИ..
AMIN!
 

Maxtor

Gaining Experience
22 април 2012
89
184
Најлоши се насловите по српски терк (ЕДНА РЕЧЕНИЦА СО ГОЛЕМИ БУКВИ: После тоа речиси нормално) што за жал полека и нашиве медиуми започнаа да ги прифаќаат.

16.05.2023.jpg


lmao tho, само 75% ќе беше добро.
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
3.607
9.779
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
G-Skill Ripjaws 3000Mhz
Video card
Intel UHD730 & Asus R7 250
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Razer Basilisk Essential
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Текст сосема на место. Еве сите знаеме што се случува со порталиве. Има ли на повидок некој како би можело евентуално да се реши овој феномен? Некоја идеја, било што... да бидеме малку конструктивни. Знам дека со човечката глупавост која клика на се и сешто не може да се излезе на крај, ама на пример некаква едукација за лековерните или некој филтер или пријавување за кликбејт што знам...

Lmao btw. :)
 

zirkach

On your way to fame
12 февруари 2015
934
718
Струга
www.facebook.com
zirkach's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO
хахаха може пензионери се
 

Атачменти

 • mecki.JPG
  mecki.JPG
  31,1 KB · Прегледи: 72

Astro

Epic
20 јуни 2012
9.010
13.920
А да не треба случајно да го отворам за да знам каков гарбиџ е?
„Дневен хороскоп за 17 мај (со мала буква): Плутон и Јупитер се виновни за лошо расудување“.

**чка ви мајчина ваша.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.727
17.058
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Морам да признаам дека го прочитав насловов, не кликнав на веста, и не бев шокиран, ама еве ќе искоментирам замо врз база на насловот! In a way, I proved you right!
Ми ги зеде зборовите....

Која поента е да читаш содржина коа во насловот имаш TLDR. @psyside нели синко?
 

coNNectMKD

Practice makes perfect
13 март 2017
946
1.058
Skopje
Коментарите на фб објавата се само доказ дека ова е реалноста во Македонија.

Папагали.
 

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.354
2.221
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
45.610
Мислења
945.739
Членови
34.094
Огласи
1.981
Најнов член
adelauto
На врв Дно