• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

downtime

  1. D

    Најдобар одговор Недостапност на IT.mk и форумот

    Денеска, од се уште непрецизирани причини се соочивме со проблем во кој и двата SSD-а на серверот се тргнати од RAID и недостапни. Дури и со враќање на RAID конфигурацијата со друг контролер проблемот не се реши и двата диска постанаа некорисни. Проблемот е надминат после неколкучасовен...
На врв Дно