Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

dji

 1. Нема Слика

  Дрон DJI Tello

  Го продавам дронот, земен од @dekomote од следниот оглас. Еднаш е летнат, го земав за внуците да играат меѓутоа помалото се плаши од зуењето. Има гаранција, има се што има во огласот. Цена 5000, дискутабилно :D
 2. Продавам дрон DJI Tello

  Продавам дрон DJI Tello

  Продавам одлично сочуван половен дрон DJI Tello, многу малку летан. Следува со целосно пакување кутија, пропелери за замена и алатче за нив, една батерија, документација и локална писмена гаранција до 10.2023 Цена: 5000 денари Локација: Карпош - Скопје Карго на ваш ризик и трошок.
 3. darko_989

  Искуства со DJI Mavic Air

  Дечки, дали има некој искуство со DJI Mavic Air. Еден кинески ми избега на прво летање, а моментално користам DJI Ryze Tello и сум презадоволен. Сакам да купам Mavic Air, па ако има некој што користи ме интересира: Каков е сигналот во урбана средина( дека користи wifi конекција ) Искуства со...
 4. Mao

  MTOM за DJI MAVIC 2 ZOOM дрон

  Здраво, Во обид да го регистрирам мојот дрон, во документот треба да пополнам MTOМ (MTOW) односно максимална маса на полетување. Во документите што идат со дронот нема ваква информација, а гооглајќи наидов на информација дека DJI свесно не ги кажуваат овие информации. И други корисници на...
На врв Дно