• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

browser

 1. moongose

  Vivaldi Browser v2

  Повод за темава е денешното излегување на втората верзија на прелистувачот Vivaldi. Најзначајни новости кои ги носи оваа верзија во однос на последната стабилна 1.15 се освежен изглед на спид дајалот и на целокупниот интерфејс, нови можности за манипулација на табовите со што се овозможува...
 2. Metuzalem

  Најдобар интернет прелистувач за Windows

  Одамна се немаме проверено, а мислам дека нема ваква тема во последно време, колку што гледав. Значи, анкетата е за тоа кој е најдобар - најквалитетен, најстабилен, најдоброрендерирачки прелистувач за вас, што вие го користите, не што би сакале да го користите или што сте читале дека е...
На врв Дно