• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

audio

 1. nikigo

  Аудио засилувач Yamaha AS-500

  Продавамо сочуван Yamaha AS-500, комплет со далечинско. Купен во Аудио Центар - Скопје. Потполно исправен, непоправан, отваран и слично. Користен дома во непушачки простор. Најдобар засилувач неколку години по ред од WhatHifi. Слика Clear sound in the A-S2000 tradition. 120W x 2 (max), 85W x...
 2. c0mrade

  Продадено Logitech Bluetooth Audio Adapter

  Се продава следниов Logitech уред: Logitech Bluetooth Audio Receiver for Wireless Streaming Цена: 2000ден.
 3. SaleSk

  Рецензија Marshall Acton II Bluetooth

  Многу често кога разговараме за музика, свирки, аудио опрема и кога ке се спомне англискиот бренд "Маршал" не асоцира на нешто моќно и сериозно. Сите познавачи на аудио опрема многу добро знаат кој е еден од најдобрите лидери во аудио индустријата, посебно кога станува збор за професионална...
 4. B

  Konverzija na flac

  Simnav nekolku albumi od Black Sabbath "ripuvani" so EAC, a formatot e flac. Kako shto znaete EAC pravi cue sheet za ripot. Vo mojot sluchaj flacot e edna datoteka , a podelbite na pesnite se opishani vo cue sheet-ot. Bidejki koristam Linux ne postoi dobar player koj podrzuva cue sheet-ovi...
 5. imperial

  Домашно аудио студио

  Нека биде ова место за искуства со аудио интерфејси, софтвер и слични помагала за аудио продукција. Без борба кој програм или хардвер е подобар, само лични искуства. Мене ме интересира споредбата помеѓу Focusrite и Presonus комплетите кои се продаваат кај нас. Оние со микрофон и слушалки...
На врв Дно